Останати Категории

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

11.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург, кои доминираа во текот на целата сезона, победоносно продолжија и во полуфиналето на пионерскиот фајналфор, каде ја совладаа екипата на Лихнид, со...

читај повеќе

Пораз на пионерките на ЖРК Металург 2 во полуфиналето на пионерскиот фајналфор

11.04.2016

Пионерките на ЖРК Металург 2, кои се во просек по две години помали од своите ротивници, не успеааја да го минат полуфиналето на пионерскиот фајналфор. Загубивме од ЖЖРК...

читај повеќе

Младинките на Металург продолжуваат со победите

11.04.2016

Младинките на Металург и понатаму продолжуваат со победите, па овој пат е надиграна екипата на Кичево, со резултат 31:21 (15:11). Металург беше подобриот тим во текот на сите 60...

читај повеќе

Прв пораз на младинките на ЖРК Металург

04.04.2016

Младинките на Металург го забележаа својот прв пораз во тековното првенство, откако загубија на гостувањето кај ЖРК Вардар, со резултат 16:20 (6:11). Воедно е тоа и прв пораз на...

читај повеќе

Голем успех – двете пионерски екипи на ЖРК Металург обезбедија пласман на фајнал-форот

03.04.2016

Голем успех постигнаа двете екипи на ЖРК Металург, ЖРК Металург и ЖРК Металург 2, во женската пионерска лига на Македонија, обезбедувајќи учество во фајнал-форот на...

читај повеќе

Кадетките на Металург шампионки на Македонија

02.04.2016

Кадетките на Металург во последното коло од кадетската лига го декласираа тимот на Вардар Јуниор и станаа шампионки на Македонија. Вардар Јуниор е поразен на негов терен, со...

читај повеќе

Пионерките на Металург го решија и Куманово

31.03.2016

Иако средбата со Куманово се водеше како дерби на 9. коло на пионерската лига група 2, бидејќи играа двете првопласирани екипи, во стварност видовме само уште една убедлива...

читај повеќе

Пионерките ја совладаа и екипата на Преспа

31.03.2016

Пионерките на ЖРК Металург, во рамките на 9. коло на пионерското првенство на Македонија во група 1, ја совладаа екипата на Преспа Нова, со резултат 17:11 (11:5). Ова е осма...

читај повеќе