Останати Категории

KАДЕТКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОСВОИЈА ТРЕТОТО МЕСТО

20.05.2012

Во Кичево заврши плеј-офот во кадетското првенство за жени. Екипата на ЖРК Металург го освои третото место победувајќи го составот на ЖРК Жито Прилеп со резултат 22:20,...

читај повеќе

ПЛЕЈ ОФ КАДЕТКИ, ПОЛУФИНАЛЕ

20.05.2012

Во Кичево се одржа завршниот турнир во женска кадетска категорија. Иако по години помлади, на турнирот настапија и кадетките на Металург. Во полуфиналната средба се...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И ГЕВГЕЛИЈА ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

19.05.2012

Денес во “Автокоманда“ се одигра интересен првенствен натпревар помеѓу екипите на Металург Скопје и Гевгелија. Средбата заврши без победник но токму Металург Скопје треба...

читај повеќе

ЛОШ ДЕН ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

10.05.2012

Екипата на Металург Скопје го загуби плеј оф натпреварот во Куманово од истоимената екипа со резултат 30:24  (17:12). За жал нашите девојки повторно имаа лош ден и не прикажаа...

читај повеќе

ЖРК ВАРДАР ЗАСЛУЖЕНО ГИ ОДНЕСЕ БОДОВИТЕ ОД “АВТОКОМАНДА“

05.05.2012

Денешното дерби помеѓу екипите на РК Металург Скопје и ЖРК Вардар заслужено му припадна на гостинскиот тим кој со оваа победа го завери второто место во домашното првенство...

читај повеќе

МАГДАЛЕНА ЈАНЕВСКА ИМ ГИ “РАСИПА“ СМЕТКИТЕ НА ПРИЛЕПЧАНКИТЕ

03.05.2012

Одличен резултат оствари екипата на РК Металург Скопје на гостувањето во Прилеп. Средбата заврши нерешено а резултатот е 26:26, полувреме 14:12 за Металург. Иако на средбата со...

читај повеќе

МЛАДИНКИТЕ ГО СОВЛАДАА КИЧЕВО

28.04.2012

Младинската женска екипа на Металург денес ги совлада врсничките од Кичево. Интересен натпревар во кој ние постојано водевме а гостинките наоѓаа сили да не достигнат. Во...

читај повеќе