Останати Категории

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО СОВЛАДА КАСТРИОТИ

20.09.2012

Во пријателски меѓународен натпревар Металург Скопје ја совлада екипата на Кастриоти од Урошевац, со резултат 26:24 (15:11). Во текот на целиот натпревар нашите девојки го...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЈА СОВЛАДА ЕКИПАТА НА ПРИШТИНА

13.09.2012

Меѓународната средба помеѓу Металург Скопје и Приштина ја добија младите ракометарки на Металург Скопје. Постигнатиот резултат е 26:25 (13:9). Првиот дел помина во израмнета...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ПОДОБАР ОД ВАРДАР СЦБТ 2

09.09.2012

Во пријателски натпревар, девојките на РК Металург Скопје ја совладаа екипата на ЖРК Вардар СЦБТ 2 со резултат 28:23 (12:12). Тешка и интересна средба во која почетокот на првиот...

читај повеќе

ВИСОК ПОРАЗ НА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

04.09.2012

Девојките на Металург Скопје се вратија поразени од гостувањето во Прилеп. Жито Прилеп високо го совлада нашиот втор женски состав со резултат 32:16 (15:8). Според тренерот на РК...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ МУ СЕ СПРОТИСТАВИ НА ЖИТО ПРИЛЕП

25.08.2012

Нашата втора женска екипа и учесник во македонската суперлига, Металург Скопје, одигра пријателски натпревар против тимот на Жито Прилеп. Иако ја загубија средбата со...

читај повеќе

И МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЌЕ СТАРТУВА СО ПОДГОТОВКИТЕ

23.07.2012

РК Металург Скопје ќе стартувава со подготовките во сабота, 28 јули, со почеток во 09.00 часот. Најпрво, во сала “Автокоманда“ тренерот Симовски Симе ќе одржи состанок со...

читај повеќе

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

31.05.2012

По завршувањето на првенството во Скопско женска Супер лига, ред е да ги претставиме стрелците кои постигнуваа голови за екипата на Металург Скопје. Еве ја комплетната...

читај повеќе

KАДЕТКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОСВОИЈА ТРЕТОТО МЕСТО

20.05.2012

Во Кичево заврши плеј-офот во кадетското првенство за жени. Екипата на ЖРК Металург го освои третото место победувајќи го составот на ЖРК Жито Прилеп со резултат 22:20,...

читај повеќе

ПЛЕЈ ОФ КАДЕТКИ, ПОЛУФИНАЛЕ

20.05.2012

Во Кичево се одржа завршниот турнир во женска кадетска категорија. Иако по години помлади, на турнирот настапија и кадетките на Металург. Во полуфиналната средба се...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И ГЕВГЕЛИЈА ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

19.05.2012

Денес во “Автокоманда“ се одигра интересен првенствен натпревар помеѓу екипите на Металург Скопје и Гевгелија. Средбата заврши без победник но токму Металург Скопје треба...

читај повеќе