Останати Категории

Младинките на ЖРК Металург повторно се шампионки на Македонија

06.05.2018

Автокоманда денеска повторно слави, бидејќи старо-нови младински шампионки на Македонија се девојките на ЖРК Металург, кои во финалето на фајналфор-турнирот ја совладаа...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург обезбедија финале на фајналфор-турнирот

06.05.2018

Денеска во Автокоманда се игра фајналфор-завршницата на младинското првенство на Македонија. Екипата на ЖРК Металург, како најдобра екипа во групната фаза, доби улога на...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург перфектни, 12 средби – 12 победи

27.04.2018

Младинките на ЖРК Металург вечерва ја извојуваа својата 12 победа во 12 одиграни средби и со максимални 36 бода го завршија регуларниот дел од првенството. Вечерва е совладана...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург, преку Вардар Јуниор, први во регуларниот дел од сезоната

25.04.2018

Младинките на ЖРК Металург на гостувањето кај Вардар Јуниор стигнаа до својата 11-та едноподруго победа и на коло до крајот го осигураа првото место во регуларниот дел од...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург шампионки на Македонија

22.04.2018

Пионерскиот тим на ЖРК Металург е новиот шампион на Македонија во пионерска конкуренција. По една сезона, шампионскиот пехар повторно ќе ја краси витрината на Металург, а ова...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

21.04.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 во денешното полуфинале го надиграа тимот на ЖРК Делчево и се пласираа во финалето на женскиот пионерски фајналфор, што се игра во Битола. Нашите...

читај повеќе