Останати Категории

Пионерките на ЖРК Металург се пласираа во финалето на пионерскиот фајналфор

21.04.2018

Пионерките на ЖРК Металург 1 во денешното полуфинале го надиграа тимот на ЖРК Делчево и се пласираа во финалето на женскиот пионерски фајналфор, што се игра во Битола. Нашите...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 1 регуларниот дел го завршија со максимални 12 победи

16.04.2018

Во последното коло на женската пионерска лига, група 2, пионерките на Металург 1 ја совладаа екипата на ЖРК Стружанка, со резултат 16:9 (9:2), и го завршија регуларниот дел од...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург итаат кон титулата

16.04.2018

Во 12. коло на единствената женска младинска лига, младинките на ЖРК Металург катастрофално го поразија тимот на Гевгелија, со резултат 37:16 (17:7) и го продолжија својот...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 првенството го завршија со победа

15.04.2018

Во последното коло од пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 ја совладаа екипата на Кожувчанка, со резултат 17:8 (9:4). Ова е вкупно четврта...

читај повеќе

Катастрофален пораз на кадетките на Лихнид во Автокоманда

14.04.2018

Во Автокоманда денеска се одигра дерби-средбата на 6. коло на кадетската лига на Македонија, група 1, меѓу ЖРК Металург и ЖРК Лихнид. Средбата е прогласена за дерби, бидејќи се...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург дојдоа до 9-тата победа во низа

03.04.2018

Младинките на ЖРК Металург продолжуваат со максималниот учинок во единствената женска младинска лига на Македонија. На гостувањето кај екипата на Кузман-Вардар нашите...

читај повеќе