Останати Категории

Во дербито на полусезоната, пионерките на ЖРК Металург 1 го “дуплираа“ Пелистер

03.12.2017

Одличен настап имаа пионерките на ЖРК Металург во шестото коло на пионерската лига на Македонија, група 2. Во Автокоманда, тие го декласираа тимот на Пелистер, со кого до ова...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург редат само победи

03.12.2017

Во 7. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург гостуваа во Кичево, од каде се вратија со нова убедлива победа и нови бодови. Нашите...

читај повеќе

Трета победа на пионерките на ЖРК Металург

30.11.2017

Во петтото коло на женското пионерско првенство на Македонија, група 2, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Прилеп, каде се сретнаа со екипата на Макалоски. Средбата мина...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Вардар Јуниор

19.11.2017

Во 6. коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на ЖРК Вардар Јуниор, кој го совладаа со убедливи 29:19 (15:9). Тоа...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург 2 ги поделија бодовите со Ѓорче

18.11.2017

Во четвртото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург 2 ги поделија бодовите со ЖРК Ѓорче. Резултатот од овој интересен натпревар е 8:8...

читај повеќе

Пионерките на Металург 2 подобри од Струма

04.11.2017

По нерешениот резултат во првото коло, пионерките на Металург 2 стигнаа и до првата победа, откако денеска во Автокоманда ја совладаа екипата на Струма од Струмица, со...

читај повеќе

Катастрофа на младинките на ЖРК Вардар во дуелот со ЖРК Металург

30.10.2017

Во рамките на третото коло на единствената женска младинска лига на Македонија, младинките на ЖРК Металург катастрофално ги поразија врсничките од ЖРК Вардар на теренот на...

читај повеќе

Пионерките на Металург 2 и на Велкова 5 ги поделија бодовите

28.10.2017

Во рамките на првото коло на женското пионерско првенство на Македонија, во Автокоманда се одигра првенствен натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург 2 и на Велкова 5. Видовме...

читај повеќе

Кадетското дерби и припадна на Стружанка

23.10.2017

Во дерби натпреварот од петтото коло на кадетското првенство на Македонија, група 1, ракометарките на Стружанка го совладаа тимот на ЖРК Металург, со резултат 21:22 (10:8). Оваа...

читај повеќе

Дебакл на младинките на Ѓорче Вардар во Автокоманда

21.10.2017

Во својот прв натпревар од новото младинско првенство на Македонија, младинките на ЖРК Металург катастрофално го победија тимот на Ѓорче Вардар, кого го совладаа со огромни...

читај повеќе