Пионерки

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ 2 ГО ДОБИЈА ДЕРБИТО СО СТРУЖАНКА

09.11.2015

Во Автокоманда денеска се одигра дерби натпреварот меѓу пионерките на ЖРК Металург 2 и на Стружанка. Иако на почетокот на своите спортски кариери, ракометарките на двата...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ЛЕСНО ПРОТИВ ДЕЛЧЕВО

30.10.2015

Нашите пионерки извојуваа лесна победа против врсничките од Делчево, кои ги совладаа со резултат 28:12 (18:3). Интересно, гостинките први поведоа и тоа со 0:2, а потоа до крајот на...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО КУМАНОВО

26.10.2015

Во натпревар од пионерското првенство на Македонија, нашите пионерки го победија тимот на Куманово во Куманово, со резултат 17:13 (9:7). Иако победата е изразена со само четири...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД ВЕЛКОВА

24.10.2015

Во Автокоманда заврши средбата во рамките на пионерската лига на Македонија, меѓу екипите на ЖРК Металург и на РК Велкова, во која победата им припадна на нашите млади...

читај повеќе

СРЕДЕ “ЈАНЕ САНДАНСКИ“ НАШИТЕ ПИОНЕРКИ ГО НАДИГРАА ВАРДАР

19.10.2015

Лесна и убедлива победа извојуваа нашите пионерки во мечот против Вардар во “Јане Сандански“. Противникот немаше ни најмала шанса на вчерашната средба, а едно почетно...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО НАПОЛНИЈА ГОЛОТ НА ПРИЛЕП

18.10.2015

Пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Прилеп од каде се враќаат со полн плен и со победа од дури 18 гола разлика. Нашите девојки победија со резултат 22:4 (13:0). Куриозитет на...

читај повеќе

Катастрофа на пионерките на Овче Поле во Автокоманда

16.10.2015

Пионерките на ЖРК Металург катастрофално ги поразија врсничките од Овче Поле во натпревар одигран во Автокоманда. Само неколку минути се играше рамноправно, се до 3:3, а...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ШАМПИОН НА МАКЕДОНИЈА ВО ПИОНЕРСКА КОНКУРЕНЦИЈА

19.04.2015

Со победата над екипата на Моби Дик, пионерките на ЖРК Металург триумфално ја завршија натпреварувачката сезона и, со максимални десет победи, се закитија со шампионската...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПРЕСИЛНИ ЗА КОЖУВЧАНКА И ВО ШТИП

04.04.2015

Нова висока победа на нашите пионерки во македонската пионерска лига. Во Штип е поразена Кожувчанка, со катастрофални 25:6 (15:4). Огромна беше премоќта на нашите ракометарки,...

читај повеќе