Пионерки

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВААТ СО ПОБЕДИ

30.03.2015

Во Автокоманда се одигра натпревар од женската пионерска лига, во кој ЖРК Металург високо ја совлада екипата на Струга, со резултат 20:5 (11:3). Средбата помина во целосна...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДИЈА ВО ЧАИР

22.03.2015

Пионерките на ЖРК Металург се вратија со победа од гостувањето кај екипата на Чаир. Резултатот од средбата е 25:22 (14:8). Иако резултатот е тесен, победата на нашите пионерки е...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО НАДИГРАА ВАРДАР ВО АВТОКОМАНДА

05.03.2015

Во првиот натпревар од продолжението на пионерското првенство на Македонија, пионерките на ЖРК Металург извојуваа лесна и убедлива победа против соодветниот состав на...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДАА И ТИМОТ НА МОБИ ДИК

25.11.2014

Пионерките на ЖРК Металург го совладаа и тимот на Моби Дик. Во Охрид победивме со резултат 16:8 (6:1). Ова беше уште еден натпревар во кој доминиравме во текот на целата средба....

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД КОЖУВЧАНКА

17.11.2014

Пионерките на ЖРК Металург извојуваа убедлива победа против екипата на Кожувчанка, која ја совладаа со катастрофални 29:3 (14:2). Ова беше средба меѓу две целосно нерамноправни...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОДОБРИ ОД СТРУЖАНКА

09.11.2014

Пионерките на ЖРК Металург се вратија со победа од гостувањето во Струга. Стружанка е совладана со резултат 21:10 (12:8). Домашниот состав поголем отпор пружи само во првата...

читај повеќе

НОВА ПОБЕДА НА ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ

03.11.2014

Пионерките на Металург го совладаа Кичево, со резултат 24:8 (13:3). Оваа средба се одигра во Автокоманда, но гостински тим беа нашите пионерки. Од самиот старт на средбата беше...

читај повеќе

НОВИ БОДОВИ ЗА ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

23.10.2014

Пионерките на ЖРК Металург освоија нови бодови, по победата над врсничките на Чаир, кои се совладани со резултат 21:5 (10:3). Тоа беше лесна победа на нашите девојчиња, кои веќе...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРАА ВАРДАР

20.10.2014

Во првенствен натпревар, пионерките на ЖРК Металург ги декласираа врсничките од Вардар, победувајки ги со катастрофални 26:6 (15:2). Тоа беше дуел на две нерамноправни екипи,...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ДЕКЛАСИРАА КУМАНОВО

12.10.2014

Пионерките на Металург остварија убедлива победа против екипата на Куманово, која ја совладаа со резултат 22:12 (13:8). Кумановките први постигнаа гол и тоа беше нивното...

читај повеќе