Пионерки

НОВА ПОБЕДА НА ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

06.04.2014

Пионерките на ЖРК Металург стигнаа до нова победа, четврта по ред. Во “Автокоманда“ настрада екипата на Куманово, која е поразена со резултат 12:8 (5:2). Нашите пионерки од...

читај повеќе

ТРЕТА ЕДНОПОДРУГО ПОБЕДА НА ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ

30.03.2014

Пионерките на Металург извојуваа трета едноподруго победа во пионерската лига на Македонија. Последна жртва на нашите девојчиња е екипата на Струма, која е поразена на...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ЕКИПАТА НА ВЕЛКОВА 5

15.10.2013

Во последното коло од есенскиот дел на женската пионерска лига нашите пионерки загубија од екипата на Велкова 5. Видовме интересен натпревар, со две различни полувремиња....

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОДОЛЖУВААТ ДА РЕДАТ ПОБЕДИ

23.09.2013

Во второто коло на пионерската лига, нашите пионерки гостуваа во Свети Николе, кај екипата на Овче Поле. Назад се вративме со нова победа и нови бодови. Нашите пионерки беа...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИЈА ОД ВАРДАР

15.04.2013

Вчера се одржа првенствен натпревар во пионерската лига, кој се одигра во “Автокоманда“, но во кој ние бевме гостинската екипа. Средбата ја загубивме со резултат 10:5...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ЈА СОВЛАДАА ЕКИПАТА НА ОВЧЕ

08.04.2013

 Во првенствениот натпревар во пионерската лига, пионерките на Металург ја совладаа екипата на Овче, со резултат 12:11 (7:7). Иако победија со само гол разлика, нашите пионерки...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА ПОБЕДИЈА ЕКИПАТА НА ДЕЛЧЕВО

05.04.2013

Денеска се одигра пионерската средба меѓу екипите на ЖРК Металург и на Делчево. Сосема заслужено победата им припадна на нашите девојчиња. Првото полувреме помина во...

читај повеќе

ПИОНЕРКИТЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ОД ДЕЛЧЕВО СЕ ВРАЌААТ СО ОСВОЕН БОД

10.03.2013

Денеска е одиграна заостанатата средба од пионерската лига меѓу екипите на РК Делчево и ЖРК Металург. По навистина голема борба, натпреварот заврши со нерешен резултат, 15:15 ...

читај повеќе

ПОРАЗ НА НАШИТЕ ПИОНЕРКИ

03.11.2012

Пионерките на ЖРК Металург денеска ја загубија средбата со врсничките од Кожувчанка, со резултат 13:14 (5:7). Присуствувавме на одличен натпревар, во кој пионерките од двата тима...

читај повеќе