Вести

Нова победа на пионерките на ЖРК Металург

28.10.2018

Пионерките на ЖРК Металург денеска во Автокоманда стигнаа до уште една победа, откако катастрофално го совладаа тимот на ЖРК Чаир, со преубедливи 32:8 (16:6). Нашите пионерки беа...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург го декласираа тимот на Лихнид

28.10.2018

Младинките на ЖРК Металург ја продолжија својата победничка низа и во денешното трето коло катастрофално го поразија тимот на Лихнид и тоа на теренот на противникот. Нашите...

читај повеќе

Катастрофа на младинките на ЖРК Кузман Вардар во Автокоманда

21.10.2018

Во второто коло на младинското првенство на Македонија, во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар. Средбата мина во тотална доминација на младинките на ЖРК...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

21.10.2018

Во рамките на осмото коло на женската Суперлига, во Автокоманда се одигра дерби натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Куманово. Пред натпреварот, со оглед на игрите...

читај повеќе

Резултати од 7. коло на женската Суперлига. Табела

16.10.2018

Одиграно е и седмото коло на женската ракометна Суперлига. ЖРК Металург во ова коло ја совлада екипата на Спартак и, со седум победи и 21 освоен бод, продолжи самостојно да...

читај повеќе

Младинките на ЖРК Металург сезоната ја почнаа со убедлива победа

16.10.2018

Во првото коло на единствената женска младинска лига на Македонија, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Гевгелија, каде ја совлада домашната Гевгелија со огромни 29 голови...

читај повеќе

И Спартак ја почувствува моќта на ЖРК Металург

13.10.2018

Пред малку заврши средбата од седмото коло на женската ракометна Суперлига, во кое ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК Спартак. Средбата очекувано заврши со убедлива...

читај повеќе

Комплетни резултати од шестото коло на женската Суперлига. Табела

12.10.2018

Зад нас е шестото коло на женската ракометна Суперлига. ЖРК Металург, со победата над ЖРК Пелистер, и натаму има 100 % ефект и е единствената екипа со шест едноподруго победи. По...

читај повеќе

Во Автокоманда падна и ЖРК Пелистер

10.10.2018

ЖРК Металург ја продолжи својата победничка серија и во шестото коло ја совлада екипата на ЖРК Пелистер, со резултат 30:24 (20:9). Средбата се одигра во Автокоманда и, според...

читај повеќе

ЖРК Металург не сопира: пет средби – пет победи

08.10.2018

Во петтото коло на македонската женска Суперлига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК ЦЕМС. Средбата се одигра во Ѓорче Петров, а заврши со катастрофален пораз на...

читај повеќе