Вести

ЖРК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТИМОТ НА ДАЛФСЕН

23.09.2012

Во борбата за третото место на квалификацискиот турнир во Норвешка, ЖРК Металург ја совлада екипата на Далфсен со резултат 34:26 (14:12). Според одвивањето на резултатот, нашите...

читај повеќе

РЕШАВАЧКИ БЕШЕ ЛОШИОТ ПОЧЕТОК НА ЖРК МЕТАЛУРГ

22.09.2012

Иако изгледа дека екипата на ЖРК Металург е убедливо надиграна од Бјасен, тоа и не е сосема така, барем не во текот на целиот натпревар. Решавачки беше лошиот почеток на нашите...

читај повеќе

ПРВИ БОДОВИ ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

22.09.2012

Младиот состав на Металург Скопје дојде до своите први два бода. Во „Автокоманда“ е совладана екипата на Жито Прилеп, со резултат 28:26 (10:15). Видовме одличен првенствен...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ГО СОВЛАДА КАСТРИОТИ

20.09.2012

Во пријателски меѓународен натпревар Металург Скопје ја совлада екипата на Кастриоти од Урошевац, со резултат 26:24 (15:11). Во текот на целиот натпревар нашите девојки го...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ УТРЕ ЗАМИНУВА НА КВАЛИФИКАЦИИ

20.09.2012

По РК Металург, настапи моментот кога и ЖРК Металург ќе ја има својата шанса да се избори за пласман во Лигата на шампионите. Секако дека, за разлика од нашата машка екипа,...

читај повеќе

ЛОКОМОТИВА ГО ИЗНЕНАДИ ЖРК МЕТАЛУРГ

16.09.2012

Во натпреварот што хрватскиот печат го прогласи за најдобар во досегашниот тек на женската Регионална лига, победата му припадна на домашниот состав. ЖРК Металург беше...

читај повеќе

ОЧЕКУВАНО, ЖРК МЕТАЛУРГ ПОДОБАР ОД РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

13.09.2012

Во првото коло на Скопско Супер женска ракометна лига видовме сестрински натпревар помеѓу двете екипи на Металург. Сосема очекувано, победија девојките од ЖРК Металург со...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЈА СОВЛАДА ЕКИПАТА НА ПРИШТИНА

13.09.2012

Меѓународната средба помеѓу Металург Скопје и Приштина ја добија младите ракометарки на Металург Скопје. Постигнатиот резултат е 26:25 (13:9). Првиот дел помина во израмнета...

читај повеќе

ПОЧНУВА НОВОТО ПРВЕНСТВО НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЖЕНИ

12.09.2012

Овој викенд почнува новото првенство на Македонија за жени. За разлика од лани, ЖРК Металург во првенството ќе учествува од самиот почеток. Според распоредот, веќе во првото...

читај повеќе

ПРВА ПОБЕДА НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

09.09.2012

Нашиот шампион ЖРК Металург дојде до својата прва победа во Регионалната лига. Искористувајки го својот престој во Црна Гора, а за да ги намали своите патни трошоци, ЖРК...

читај повеќе