Вести

ЖРК МЕТАЛУРГ СО ПОРАЗ ГО ЗАВРШИ ТУРНИРОТ “КУЗА ВОДА“

18.08.2012

ЖРК Металург, во третото коло од турнирот “Куза вода“, загуби од домашната екипа Роман со резултат 22:23 (11:8) и го зазеде третото место. Натпреварот помина во напрегната борба...

читај повеќе

ПРВ ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

16.08.2012

На турнејата во Романија, ЖРК Металург го доживеа и првиот пораз. Нашите девојки загубија од својот вчерашен противник, ЦСМ Букурешти со резултат 23:29, полувреме...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СТАРТУВАШЕ СО ПОБЕДА

16.08.2012

Пријатни вести стигнуваат од Романија. ЖРК Металург ја доби својата прва средба од романската турнеја. Победен е тимот на ЦСМ Букурешти со резултат 23:22, полувреме...

читај повеќе

ВЕЧЕРВА ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАМИНУВА ЗА РОМАНИЈА

14.08.2012

ЖРК Металург вечерва заминува за Романија каде ќе ги продолжи подготовките и каде ќе одигра и поголем број контролни натпревари. Екипата е комплетна, отсуствуваат само Соња...

читај повеќе

ОЛГА ВАСЧУК, ЛЕВОРАКОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

02.08.2012

При крај на јуни ЖРК Металург ги заврши формалностите околу ангажирањето на Украинката Олга Васчук која треба да ја пополни празнината на позицијата десен бек. Васчук (25, 179...

читај повеќе

УСПЕШНО Е ОПЕРИРАНА ЗОРИЦА ДЕСПОДОВСКА

01.08.2012

На Зорица Десподовска, левиот бек на ЖРК Металург, денес и е успешно изведена операција на слепото црево. Оперативниот ласерски зафат е изведен во РеМедика, ретката операциха...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СТАРТУВАШЕ СО ТРЕНИНЗИ

25.07.2012

Тимот на ЖРК Металург денес стартуваше прв со своите подготовки. Најпрво е одржан состанок на кој екипата е запознаена со планот на подготовките, а потоа и првиот...

читај повеќе

ТЕА КЕРАМИТЧИЕВА И САРА РИСТОВСКА ЌЕ ИГРААТ ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

23.07.2012

Младите ракометарки Теодора Керамитчиева (1996, 184 см) и Сара Ристовска (1996, 173 см), кои до сега настапуваа за екипата на РК Металург Скопје, со почетокот на новата сезона ќе играат...

читај повеќе

И МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЌЕ СТАРТУВА СО ПОДГОТОВКИТЕ

23.07.2012

РК Металург Скопје ќе стартувава со подготовките во сабота, 28 јули, со почеток во 09.00 часот. Најпрво, во сала “Автокоманда“ тренерот Симовски Симе ќе одржи состанок со...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ НА 25 ЈУЛИ ЌЕ ГИ ЗАПОЧНЕ ПОДГОТОВКИТЕ ЗА НОВАТА СЕЗОНА

21.07.2012

Шампионот на Македонија, ЖРК Металург, во среда ќе ги започне подготовките за новата сезона. Екипата претрпе измени во однос на составот со кој ја заврши претходната сезона....

читај повеќе