Вести

МИХАЕЛА ИАЛОМИТЕАНУ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

17.07.2012

ЖРК Металург пополни уште една празнина во екипата. Романската чуварка на мрежата Михаела Иаломитеану потпиша двогодишен договор со нашиот тим. Михаела е повремена...

читај повеќе

РАСПОРЕДОТ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

03.07.2012

На состанокот на женската Регионална лига во Јагодина, меѓу другото, се одредени и стартните броеви на екипите учеснички и распоредот на натпреварите кој е направен во...

читај повеќе

РОБЕРТИНА МЕЧЕВСКА ОД ВЧЕРА Е ДИПЛОМИРАН ПРОФЕСОР ПО СПОРТ

27.06.2012

Пикерот на ЖРК Металург и македонската репрезентација, Робертина Мечевска, од вчера е и дипломиран професор по спорт. Робертина дипломираше на Факултетот за спорт и спортски...

читај повеќе

ДЕСНИОТ БЕК ОЛГА ВАСЧУК ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

26.06.2012

Украинската репрезентативка Олга Васчук (25) ќе ги засили редовите на ЖРК Металург ! Се работи за ракометарка која игра на позиција десен бек, а во ЖРК Металург доаѓа од...

читај повеќе

СОЊА БАШИЌ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

22.06.2012

ЖРК Металург доби засилување на централната бековска позиција. Соња Башиќ (25) е новото име во редовите на нашиот женски шампион. Соња Башиќ (183 см.) е ќерка на прославениот...

читај повеќе

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ КАЈ ЖРК МЕТАЛУРГ

01.06.2012

По завршувањето на сезоната во која ЖРК Металург ги освои двете титули во македонскиот женски ракомет, еве можност да ги видиме поединечните достигнувања на нашите...

читај повеќе

ЛИСТА НА СТРЕЛЦИ ВО РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

31.05.2012

По завршувањето на првенството во Скопско женска Супер лига, ред е да ги претставиме стрелците кои постигнуваа голови за екипата на Металург Скопје. Еве ја комплетната...

читај повеќе

KАДЕТКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ГО ОСВОИЈА ТРЕТОТО МЕСТО

20.05.2012

Во Кичево заврши плеј-офот во кадетското првенство за жени. Екипата на ЖРК Металург го освои третото место победувајќи го составот на ЖРК Жито Прилеп со резултат 22:20,...

читај повеќе

ПЛЕЈ ОФ КАДЕТКИ, ПОЛУФИНАЛЕ

20.05.2012

Во Кичево се одржа завршниот турнир во женска кадетска категорија. Иако по години помлади, на турнирот настапија и кадетките на Металург. Во полуфиналната средба се...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И ГЕВГЕЛИЈА ГИ ПОДЕЛИЈА БОДОВИТЕ

19.05.2012

Денес во “Автокоманда“ се одигра интересен првенствен натпревар помеѓу екипите на Металург Скопје и Гевгелија. Средбата заврши без победник но токму Металург Скопје треба...

читај повеќе