Вести

Пионерките на ЖРК Металург и на Делчево Вардар ги поделија бодовите

08.10.2018

Во петтото коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на Делчево Вардар. По голема борба, средбата заврши со...

читај повеќе

ЖРК Металург очекувано до трите бода против Гевгелија

02.10.2018

ЖРК Металург ја продолжи својата победничка серија, откако во четвртото коло на македонското првенство ја совлада екипата на Гевгелија, со убедливи 30:18 (14:10). Мечот се одигра...

читај повеќе

Кадетките на ЖРК Металург ја декласираа второпласираната Струма

29.09.2018

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од петтото коло на женското кадетско првенство на Македонија, група 1, во кој кадетките на ЖРК Металург го декласираа тимот на ЖРК...

читај повеќе

Македонија и вторпат подобра од Италија

28.09.2018

Македонската сениорска репрезентација и во вториот пријателски натпревар ја совлада селекцијата на Италија, но овој пат многу поубедливо, со резултат 29:21 (17:12). И оваа средба...

читај повеќе

Македонија подобра од Италија на првиот контролен натпревар

27.09.2018

Во рамките на ЕХФ-неделата во Автокоманда се одигра пријателски натпревар меѓу сениорските репрезентации на Македонија и на Италија. По голема борба и со пресврт во второто...

читај повеќе

ЖРК Металург го декласира Вардар среде “Јане Сандански“

22.09.2018

Во третото коло на женската Суперлига, ЖРК Металург го декласира тимот на ЖРК Вардар на негов терен. Нашите девојки победија со убедливи 18:27 (9:13). По повеќе години на...

читај повеќе

Убедлив пораз на пионерките на ЖРК Металург

22.09.2018

Во третото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург го запишаа првиот пораз во тековната сезона. Подобри од нас беа пионерките на...

читај повеќе

Симе Симовски го објави списокот на ракометарки за ЕХФ неделата

18.09.2018

Селекторот на женската сениорска репрезентација, Симе Симовски, го објави списокот за ЕХФ неделата што ќе се одржи во период од 24 до 30 септември 2018. Првиот собир ќе се одржи...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург со полн плен од Куманово

17.09.2018

Во второто коло на женската пионерска лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург гостуваа во Куманово, каде го совладаа својот противник со убедливи 7:15 (5:9)....

читај повеќе