Вести

ЖРК Металург го “освои“ Чаир

07.11.2019

Во дерби натпревар од деветтото коло на Женската лига, ЖРК Металург ја совлада екипата на ЖРК Чаир на теренот на противникот. Најпријатното изненадување во досегашниот тек...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург му го нанесоа првиот пораз на тимот на ЖРК Аеродром

03.11.2019

Во дерби натпреварот на шестото коло на пионерската лига, група 1, пионерките на ЖРК Металург и нанесоа тежок пораз на досега непоразената екипа на ЖРК Аеродром. Нашите...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург го надиграа тимот на ЖРК Драчево

26.10.2019

Во рамките на петтото коло на пионерската лига на Македонија, група 1, во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Драчево. На натпреварот, чиј победник се...

читај повеќе

ЖРК Металург катастрофално го порази Пелистер во Битола

24.10.2019

Во седмото коло на Женската лига, во Битола ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на ЖРК Пелистер. Нашите девојќи славеа со дури 22 голови разлика, 23:45 (12:23). Иако се...

читај повеќе

ЖРК Металург немаше милост за ЖРК Кузман Вардар Илинден

19.10.2019

Во шестото коло на Женската лига на Македонија во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден. Средбата, чиј победник се знаеше и пред нејзиниот почеток, мина...

читај повеќе

ЖРК Металург победнички во Струга

13.10.2019

Во петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Струга, каде го совлада тимот на ЖРК Стружанка, со резултат 25:18 (15:10). Ова е петта едноподруго победа на...

читај повеќе

И ЖРК Деспина ги остави бодовите во Автокоманда

09.10.2019

Во 4. коло на Женската лига, во Автокоманда ЖРК Металург се сретна со екипата на ЖРК Деспина. Во натпревар, кој мина во доминација на ЖРК Металург, девојките на Јуле...

читај повеќе

ЖРК Металург победнички против Спартак

07.10.2019

По кратката пауза поради репрезентативните потреби продолжи сениорското првенство на Македонија. Во третото коло од Женската лига, шампионот на Македонија, ЖРК Металург,...

читај повеќе

Несреќно реми на пионерките на ЖРК Металург

05.10.2019

Немаа среќа нашите пионерки во натпреварот од третото коло на пионерското првенство на Македонија, група 1. Нашите пионерки водеа во текот на целата средба, но противникот...

читај повеќе

Пионерките на ЖРК Металург победија и во второто коло

28.09.2019

Во рамките на бторото коло на женската пионерка лига на Македонија, група 1, пионерките на ЖРК Металург дојдоа и до својата втора победа. На гостувањето кај ЖРК Алушовски, го...

читај повеќе