Светот на Ракометот

ВИДЕО: КРИСТИЈАНСЕН ОД ДАНСКА 60 МИНУТИ ИГРАШЕ СО МАРКЕР, ДАВАШЕ ГОЛОВИ, А И БРАНЕШЕ.

18.12.2014

Храброст на граница на дрскост покажа данскиот селектор Јан Питлик, кој сите напади во текот на средбата со Унгарија ги одигра без голман, со маркер кој го носеше Кристина...

читај повеќе

ПОЗНАТИ СЕ СИТЕ ПОЛУФИНАЛИСТИ НА ЕУ 2014 ВО УНГАРИЈА И ВО ХРВАТСКА

17.12.2014

Со одигрувањето на последното коло во втората фаза, познати се сите полуфиналисти на ЕП 2014. Резултати: Група 1: Полска - Романија  19:24 (9:11) Шпанија - Данска  29:22...

читај повеќе

ВИДЕО: ЛУСИЈА ГУБИКОВА ГИ ОДБРАНИ СИТЕ ПЕТ СЕДМЕРЦИ ПРОТИВ СЕЛЕКЦИЈАТА НА СРБИЈА

13.12.2014

Натпреварот Србија - Словачка е редок пример кога голманот ќе ги одбрани сите пет досудени седмерци, а токму тоа го направи голманот на Словачка Лусија...

читај повеќе

ЕП 2014. КОМПЕТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД 3. КОЛО. КОНЕЧНИ ТАБЕЛИ

13.12.2014

Одиграно е последното, трето, коло од групната фаза на ЕП 2014 во Хрватска и во Унгарија. Во следната фаза одат трите првопласирани селекции од секоја група. Вистинска...

читај повеќе

ВИДЕО: НА ЕП 2014, СРБИНКАТА БИЛЈАНА БАНДЕЛИЕР ИЗВЕДЕ СЕДМЕРЕЦ ОД КОЈ ДОЛГО ЌЕ СЕ СРАМИ

11.12.2014

Србинката Билјана Банделиер на средбата со Франција изведе седмерец од кој долго ќе се срами. Србија е поразена со резултат 16:27, па, по два порази, сламката на спасот ќе ја...

читај повеќе

ШОК ЗА ХРВАТСКА, КОЈА Е ЕЛИМИНИРАНА ОД ЕП 2014. КОМПЛЕТНИ РЕЗУЛТАТИ ОД ВТОРОТО КОЛО. ТАБЕЛИ

11.12.2014

Второто коло донесе елиминација на една од земјите домаќини. Хрватска е шокирана со елиминацијата на својата селекција, за која се надеваше дека ќе конкурира за една од...

читај повеќе

ВИДЕО: ФАСЦИНАНТЕН ПОТЕГ НА ШВЕЃАНКАТА ЈОАНА АЛМ, КОЈА КАКО МАРКЕР ПОСТИГНА ГОЛ, А ПОТОА КАКО ГОЛМАН ГО ОДБРАНИ УДАРОТ НА ПЕНЕЗИЌ.

09.12.2014

Фасцинантен потег на Швеѓанката Јоана Алм, која, на средбата против селекцијата на Хрватска, најпрво со маркер постигна гол, а потоа застана на голот на Шведска и го одбрани...

читај повеќе

КОМПЛЕТИРАНО Е ПРВОТО КОЛО НА ЕП 2014 ВО ХРВАТСКА И ВО УНГАРИЈА. СИТЕ РЕЗУЛТАТИ

08.12.2014

Со денешните натпревари од групите “Ц“ и “Д“, комплетирано е првото коло на ЕП 2014 во Хрватска и во Унгарија. Резултати: Група “А“  (Ѓер): Шпанија – Полска  29:22...

читај повеќе

ВЧЕРА ПОЧНА ЕП 2014 ВО УНГАРИЈА И ВО ХРВАТСКА

08.12.2014

Со натпреварите од групите “А“ и “Б“, вчера почна ЕП во Унгарија и во Хрватска, кое ќе трае од 7 до 21 декември оваа година. Првенството се игра во Унгарија (Будапешт,...

читај повеќе

ВИДЕО: СЛУЧАЕН ГОЛ, ШТО ЈА НАСМЕА ПУБЛИКАТА ВО ЃЕР

08.12.2014

Невообичаен гол постигна репрезентативката на Полска, Каролина Кудлач, на средбата од првото коло на ЕП во Унгарија и Хрватска. На средбата против селекцијата на Шпанија,...

читај повеќе