Трансфери

ТОП 20 ЛЕТНИ ТРАНСФЕРИ ВО ЖЕНСКА КОНКУРЕНЦИЈА

24.09.2014

По објавувањето на најдобрите летни трансфери во машка конкуренција, специјализираниот ракометен портал Handball-planet направи и листа на 20-те најдобри трансфери во женскиот...

читај повеќе

УНГАРСКИ ЕРД ПОТПИША ТРИ ОДЛИЧНИ РАКОМЕТАРКИ

11.07.2014

Четвртопласираната екипа од последното првенство на Унгарија, екипата на Ерд, ги засили своите редови со три квалитетни ракометарки. За екипата на Ерд потпиша поранешната...

читај повеќе

КАТАРИНА БУЛАТОВИЌ СЕ ВРАЌА ВО БУДУЌНОСТ

20.03.2014

Добри вести за екипата на Будуќност и нејзините фанови - во Подгорица се враќа Катарина Булатовиќ. По две сезони минати во странство (Олчим и Ѓер), најдобриот десен бек на...

читај повеќе

ИРФАН СМАЈЛАГИЌ ЈА ПРЕЗЕДЕ ЕКИПАТА НА ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ

13.03.2014

Ирфан Смајлагиќ е новиот тренер на екипата на Локомотива Загреб, а доаѓа на местото на Ненад Шоштариќ, кој ја водел екипата во последните пет години. Смајлагиќ во текот на...

читај повеќе

ЕЛЕНА ЃОРЃИЕВСКА ГИ ЗАСИЛИ РЕДОВИТЕ НА БАЈА МАРЕ

04.03.2014

Репрезентативката на Македонија и поранешна ракометарка на ЖРК Металург, левиот бек Елена Ѓорѓиевска (23), на крајот од сезоната ќе ја напушти екипата на Будуќност и ќе ги...

читај повеќе

ТРАНСФЕРИ

15.07.2013

Локомотива од Загреб се повеќе ги засилува своите редови. По Лидија Хорват и Ивана Јелчиќ, уште една поранешна ракометарка на Подравка потпиша за популарните “Локосици“....

читај повеќе

ИРИНА НИКИТИНА ЈА ЗАСИЛИ ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

03.07.2013

Рускињата Ирина Никитина (23) е петтото и последно засилување во екипата на Будуќност, соопшти клубот од Подгорица. Никитина игра на позиција среден бек и доаѓа од екипата на...

читај повеќе

ЈЕЛЕНА ТРИФУНОВИЌ ПОТПИША ЗА ПОДРАВКА ВЕГЕТА

24.05.2013

Левиот бек Јелена Трифуновиќ (22) никако да се задржи повеќе од една сезона во некој тим. Некогашниот најдобар стрелец на српската Суперлига, на свои 17 и 18 години, секоја...

читај повеќе

МАРТА ЖДЕРИЌ ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

20.05.2013

Голманката на хрватската репрезентација и на екипата на Подравка, Марта Ждериќ (23), на крајот на сезоната заминува во редовите на Будуќност. Перспективната голманка во...

читај повеќе