Трансфери

ВО АСТРАХАН СЕ ГРАДИ ДОБАР ТИМ

11.04.2013

  Скромниот клуб од Астрахан, Астраханочка, почна амбициозен проект чија цел е создавање на конкурентен клуб, кој ќе атакува на титулата во руското првенство. Покрај...

читај повеќе

САЊА ДАМЊАНОВИЌ ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА ВИБОРГ

27.03.2013

Една од најдобрите европски ракометарки на позиција лев бек, Сања Дамњановиќ (26), од наредната сезона ќе игра за екипата на данскиот Виборг. По Заечар и Крим, Дамњановиќ...

читај повеќе

KAТАРИНА ТОМАШЕВИЌ СЕ СЕЛИ ВО НАНТ

22.03.2013

Српската репрезентативна голманка, Катарина Томашевиќ (29), од наредната сезона се сели во Франција, каде ќе настапува за екипата на Нант. Моментално Нант е водечка екипа во...

читај повеќе

КИНГА БИЗДРА Е ВТОРОТО ЗАСИЛУВАЊЕ НА БУДУЌНОСТ

14.03.2013

Полската репрезентативка, средниот бек на Лублин, Кинга Биздра (24), е второто засилувања на актуелниот Европски шампион, тимот на Будуќност. Биздра, која лани е прогласена за...

читај повеќе

КАПИТЕНКАТА НА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА НА УКРАИНА, АНАСТАСИЈА ПОТПАЛОВА, СЕ ПРЕСЕЛИ ВО ЕКИПАТА НА МЕЦ

07.03.2013

По завршувањето на договорот со екипата на Динамо Волгоград, капитенката на украинската репрезентација, Анастасија Потпалова (30, 192, лев бек), се пресели во екипата на Мец, во...

читај повеќе

КАМИЛА ДАЛБИ ПОТПИША ЗА БУДУЌНОСТ

05.03.2013

Најдобриот стрелец на данското првенство, членот на екипата Рандерс, Камила Далби (25), потпиша двегодишен договор со европскиот шампион, Будуќност. Иако ја поврзуваа со...

читај повеќе

СТИНЕ БРЕДАЛ ОФТЕДАЛ Е НОВ ЧЛЕН НА ИСИ-ПАРИЗ

02.03.2013

Иси-Париз, кој ќе настапи во четврт-финалето во Купот на победниците на куповите, ја објави својата прва аквизиција за следната сезона. Норвежанката Стине Бредал Офтедал (22),...

читај повеќе

ДРАГАНА ПЕЦЕВСКА НЕ Е ВЕЌЕ ЧЛЕН НА ЖРК МЕТАЛУРГ

15.01.2013

ЖРК Металург спогодбено го раскина договорот со досегашното лево крило на екипата, Драгана Пецевска, која во Металург помина 1,5 сезона. На Драгана Пецевска и посакуваме...

читај повеќе

ЗАЕЧАР ОСТАНА И БЕЗ ЏЕСИКА АЛОНСО

03.01.2013

Се распадна шпанската колонија во Заечар. По заминувањето на Манге и на Фернандез, сега е раскинат и договорот со Џесика Алонсо, десното крило на тимот. Во моментот, во Заечар...

читај повеќе

КВАЛИТЕТОТ БРЗО СЕ ПРОДАВА

24.12.2012

Поминаа само неколку дена од раскинувањето на договорот меѓу Заечар и шпанските репрезентативки Ферандез и Манге, а тие веќе најдоа ангажман во други клубови. Познато е дека...

читај повеќе