Трансфери

ВИБОРГ ГО СМЕНИ ТРЕНЕРОТ

28.11.2012

По шест порази во исто толку натпревари во женската Лига на шампиони, екипата на Виборг го смени својот тренер Мартин Албертсен. Името на новиот тренер на поранешниот...

читај повеќе

ДИНАМО ВОЛГОГРАД ПАЗАРИ ГОЛМАНКА ОД БРАЗИЛ

29.10.2012

Повеќекратниот шампион на Русија, екипата на Динамо Волгоград, ангажира голманка од Бразил. Мајса Ракел де Оливеира Песоа (28) ќе дебитира на дерби-средбата против Лада...

читај повеќе

ТЕА КЕРАМИТЧИЕВА И САРА РИСТОВСКА ЌЕ ИГРААТ ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

23.07.2012

Младите ракометарки Теодора Керамитчиева (1996, 184 см) и Сара Ристовска (1996, 173 см), кои до сега настапуваа за екипата на РК Металург Скопје, со почетокот на новата сезона ќе играат...

читај повеќе

МИХАЕЛА ИАЛОМИТЕАНУ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

17.07.2012

ЖРК Металург пополни уште една празнина во екипата. Романската чуварка на мрежата Михаела Иаломитеану потпиша двогодишен договор со нашиот тим. Михаела е повремена...

читај повеќе

ДЕСНИОТ БЕК ОЛГА ВАСЧУК ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

26.06.2012

Украинската репрезентативка Олга Васчук (25) ќе ги засили редовите на ЖРК Металург ! Се работи за ракометарка која игра на позиција десен бек, а во ЖРК Металург доаѓа од...

читај повеќе

СОЊА БАШИЌ ПОТПИША ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

22.06.2012

ЖРК Металург доби засилување на централната бековска позиција. Соња Башиќ (25) е новото име во редовите на нашиот женски шампион. Соња Башиќ (183 см.) е ќерка на прославениот...

читај повеќе