ЖРК Металург

Дебакл на Кузман – Вардар во Автокоманда

10.04.2021

Во натпревар од 18. коло на Женската лига, во Автокоманда ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на РК Кузман - Вардар, со резултат 53:14 (24:5). Следевме крајно нерамноправен...

читај повеќе

Лесна победа на ЖРК Металург во дуелот со Шампион

04.04.2021

Во рамките на 17. коло на Женската лига, ЖРК Металург извојува лесна и убедлива победа на гостувањето кај ЖРК Шампион. Нашите девојки победија со резултат 22:46 (8:24). Тоа беше...

читај повеќе

Рутинска победа на ЖРК Металург на средбата со Овче Поле

31.03.2021

Во 16. коло на Женската лига, ЖРК Металург во Автокоманда ја совлада екипата на ЖРК Овче Поле, со резултат 35:22 (17:12). Металург беше апсолутен фаворит на овој натпревар и таа...

читај повеќе

ЖРК Металург го доби дерби натпреварот на жешкиот терен кај ЖРК Чаир

27.03.2021

Во рамките на 15. коло на Женската лига, ЖРК Металург и гостуваше на екипата на ЖРК Чаир, гостување кое се смета за едно од најтешките во лигата. Но, овој дерби натпревар нашите...

читај повеќе

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

18.03.2021

Денеска во просториите на РФМ се извлечени полуфиналните двојки во националниот Куп. Екипата на ЖРК Металург за противник го доби тимот на актуелниот бранител на Купот -...

читај повеќе

Талентираната голманка Анастасија Тодоров потпиша за ЖРК Металург

13.03.2021

Младата и талентирана голманка Анастасија Тодоров потпиша за ЖРК Металург. Анастасија има 16 години и на почетокот од оваа сезона дојде од ЖРК Алушовски. Денеска Анастасија...

читај повеќе

ЖРК Металург го надигра Пелистер

13.03.2021

На стартот од пролетниот дел од првенството на Македонија, во Автокоманда ЖРК Металург го надигра тимот на ЖРК Пелистер. Нашите девојки славеа со убедливи 40:20 (21:10). Оваа...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди настап на Ф4 турнирот во Купот на Македонија

07.03.2021

ЖРК Металург е победник на четврт-финалната група “А“ во Купот на Македонија. Во финалето од групата нашиот тим убедливо ја совлада екипата на РК Спартак, со резултат 22:32...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди финале во четврт-финалната група А во Купот на Македонија

06.03.2021

Денеска во Автокоманда се одигра натпревар од четврт-финалната група А во Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на ЖРК Шампион, во улога на домаќин, и ЖРК Металург. Нашата...

читај повеќе

ЖРК Металург го совлада силното Куманово

19.02.2021

Во пријателски натпревар, екипата на ЖРК Металург во Автокоманда го совлада силниот тим на ЖРК Куманово, со резултат 28:26 (14:13). Ова беше прв пријателски подготвителен...

читај повеќе