Европски натпреварувања

Дуделанж од Луксембург е првиот противник на ЖРК Металург во Европскиот Куп

20.07.2021

Денешната ждрепка во седиштето на ЕХФ, го даде нашиот противник во второто коло на Европскиот Куп, поранешниот Челинџ Куп. Се работи за екипата на Дуделанж од Луксембург, во...

читај повеќе

Заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот

08.09.2019

Со вториот убедлив пораз, заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот. Македонскиот шампион и во вториот натпревар со Метрако Заглебје Лубин загуби катастрофално. Повторно...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

07.09.2019

Македонскиот шампион, екипата на ЖРК Металург, доживеа тежок пораз на првиот натпревар од првото коло на ЕХФ Купот. Полската екипа Метрако Заглебје Лубин не совлада со...

читај повеќе

ЖРК Металург во следните два дена ќе бие битка со Метрако Заглебје Лубин во ЕХФ-Купот

06.09.2019

Екипата на ЖРК Металург во следните два дена ќе ги одигра натпреварите од првото коло на ЕХФ Купот. Двете средби ќе се одиграат на теренот на нашиот противник, тимот на...

читај повеќе

ЖРК Металург доби тежок противник во ЕХФ Купот

16.07.2019

Денеска е извлечена ждрепката за првото коло на ЕХФ Купот во женска конкуренција. Македонскиот шампион, ЖРК Металург, во првото коло доби тежок противник - Метрако Заглебје...

читај повеќе

ЖРК Металург ќе почне од првото коло на ЕХФ Купот

09.07.2019

Екипата на ЖРК Металург е рангирана на 50. место од 57-те учесници во ЕХФ Купот и е сместена во вториот шешир при ждребувањето за првото елиминациско коло. Тоа значи дека нашата...

читај повеќе

ЖРК Металург ги заврши настапите во ЕХФ-Купот

10.09.2018

ЖРК Металург доживеа убедлив пораз и на втората средба со екипата на Иси Париз и со тоа ги заврши настапите во женскиот ЕХФ-Куп. Денеска сме поразени со високи 22 гола разлика,...

читај повеќе

Првиот дуел меѓу ЖРК Металург и Иси Париз очекувано му припадна на гостинскиот тим

08.09.2018

Во Автокоманда се одигра првиот од двата дуели во рамките на првото квалификациско коло во женскиот ЕХФ-Куп, меѓу екипите на ЖРК Металург и на Иси Париз. Гостинскиот тим ја...

читај повеќе

В сабота и в недела, младиот ЖРК Металург на мегдан со Иси Париз

07.09.2018

Овој викенд младата екипа на ЖРК Металург ќе настапи во женскиот ЕХФ-куп, каде за противник во првото квалификациско коло ќе има исклучително силен противник - францускиот...

читај повеќе

ЖРК Металург двапати ќе и биде домаќин на екипата на Иси Париз

25.07.2018

ЖРК Металург доби исклучително силен противник во првото квалификациско коло на ЕХФ-Купот, француската екипа Иси Париз, која е апсолутен фаворит во дуелите со младиот тим на...

читај повеќе