Куп на Македонија

Битката за финале во Купот на Македонија ја доби тимот на ЖРК Куманово

14.05.2021

Жрепката сакаше уште во полуфиналето на Купот на Македонија да се сретнат двете моментално најдобри екипи во македонскиот женски ракомет, ЖРК Куманово и ЖРК...

читај повеќе

Автокоманда домаќин на завршните турнири во Купот на Македонија

27.04.2021

Во просториите на РФМ денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија, во машка и во женска конкуренција. Кај жените учество во Куп-завршницата обезбедија...

читај повеќе

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

18.03.2021

Денеска во просториите на РФМ се извлечени полуфиналните двојки во националниот Куп. Екипата на ЖРК Металург за противник го доби тимот на актуелниот бранител на Купот -...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди настап на Ф4 турнирот во Купот на Македонија

07.03.2021

ЖРК Металург е победник на четврт-финалната група “А“ во Купот на Македонија. Во финалето од групата нашиот тим убедливо ја совлада екипата на РК Спартак, со резултат 22:32...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди финале во четврт-финалната група А во Купот на Македонија

06.03.2021

Денеска во Автокоманда се одигра натпревар од четврт-финалната група А во Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на ЖРК Шампион, во улога на домаќин, и ЖРК Металург. Нашата...

читај повеќе

Одредени се групите во Купот на Македонија

15.02.2021

Денеска, во просториите на РФМ, беа одредени групите во женскиот Куп на Македонија. ЖРК Металург во својата група за противници ќе ги има екипите на Шампион, Спартак и на...

читај повеќе

ЖРК Металург не успеа да го мине полуфиналето во Купот на Македонија

09.05.2019

Екипата на ЖРК Металург ја загуби полуфиналната битка во Купот на Македонија. Во финалето пред финале, подобри од нас беа ракометарките на домашниот ЖРК Куманово, кои не...

читај повеќе

ЖРК Металург во полуфиналето на Купот на Македонија ќе се сретне со екипата на ЖРК Куманово

03.05.2019

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во женска и машка конкуренција. Фајналфор-турнирот во женска и машка...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди полуфинале во националниот Куп

24.02.2019

Со убедливата победа на гостувањето во Свети Николе, каде го совладавме тимот на ЖРК Овче Поле, со резултат 13:60 (5:30), ЖРК металург обезбеди настап во полуфиналето на...

читај повеќе

ЖРК Металург во борба за полуфинале на националниот Куп

23.02.2019

Во текот на овој викенд ќе се одигра четврт-финалната фаза во женскиот Куп на Македонија. По подолга пауза, натпреварувачки обврски ќе има и ЖРК Металург. Место во полуфинале...

читај повеќе