Куп на Македонија

ЖРК Металург повторно ја совлада екипата на Вардар Јуниор и обезбеди финале во женскиот Куп на Македонија

13.05.2016

Стана вообичајно ЖРК Металург да ги добива дуелите со Вардар Јуниор, па така беше и денеска, кога во Автокоманда Јуниор го совладавме со резултат 23:19 (13:7). Овој борбен...

читај повеќе

Завршниот турнир во женскиот Куп ќе се игра во Автокоманда

06.05.2016

Откако неделава беа извлечени полуфиналните двојки од Завршните турнири во Купот на Македонија 2016 во машка и женска конкуренција, денеска Ракометната Федерација на...

читај повеќе

Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

04.05.2016

Денеска во просториите на РФМ се одржа извлекувањето за полуфиналните двојки за Куп натпреварувањето во машка и женска конкуренција. Завршницата од машкиот Куп ќе се одигра...

читај повеќе

ЖРК Металург лесно до фајналфорот во Купот на Македонија

05.03.2016

Без поголеми проблеми, ракометарките на ЖРК Металург обезбедија настап во фајналфорот на Купот на Македонија, по победата над Жито Прилеп, со резултат 37:25 (18:11). Нашите...

читај повеќе

ЖРК ВАРДАР ГО ОСВОИ КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

16.05.2015

Екипта на ЖРК Вардар СЦБТ и оваа година е освојувач на Купот на Македонија. Во денешното финале Вардар убедливо го совлада тимот на ЖРК Металург, со резултат 34:16 (17:11). Нашите...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2015

ЖРК Металург попладнево обезбеди учество во големото финале на Купот на Македонија. Во полуфиналето совладана е екипа на Пелистер, со резултат 44:19 (22:11). Натпреварот помина...

читај повеќе

ФАЈНАЛФОРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРЕД ВИКЕНДОТ И ВО ДВЕ САЛИ

11.05.2015

Одредени се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани...

читај повеќе

ПОЗНАТИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЖЕНИ

21.04.2015

Денеска се влечеше ждрепка за полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија. Полуфинале: РК Вардар – ЖРК Вардар СЦБТ Пелистер – ЖРК Металург Исто така,...

читај повеќе

КУП НА МАКЕДОНИЈА: ЖРК МЕТАЛУРГ ГО МИНА И ОВЧЕ ПОЛЕ

10.04.2015

ЖРК Металург е победник на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија. Денеска, во финалето е совладана екипата на Овче Поле, со резултат 36:20 (22:7). Тоа беше уште еден...

читај повеќе

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ НА КУПОТ: ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА СОВЛАДА КОЖУВЧАНКА

10.04.2015

Во рамките на четврт-финалната фаза од Купот на Македонија, ЖРК Металург ја совлада екипата на Кожувчанка, со резултат 49:20 (20:10). Лесен натпревар за вицешампионките на...

читај повеќе