Куп на Македонија

ЖРК ВАРДАР СЦБТ Е ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

11.05.2014

Екипата на Вардар СЦБТ е освојувач на Купот на Македонија за 2014 година, по денешната победа над ЖРК Металург, со резултат 33:24 (14:15). Иако нашите девојки загубија со убедлива...

читај повеќе

РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ НЕ МОЖЕШЕ ПРОТИВ ЖРК ВАРДАР СЦБТ

10.05.2014

Металург Скопје очекувано ја загуби полуфиналната средба од Купот на Македонија против екипата на Вардар СЦБТ, со резултат 17:43 (4:25). Нашите девојки одиграа катастрофално...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЌЕ ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ

10.05.2014

ЖРК Металург се пласира во финалето од Купот на Македонија, откако денеска ја совлада екипата на ЖРК Вардар со резултат 31:20 (14:12). Рамноправна борба се водеше во текот на...

читај повеќе

ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ИГРА ВО СРЦ “КАЛЕ“

06.05.2014

Завршницата од женскиот ракометен куп на Македонија ќе се одира во СРЦ Кале, претстојниов викенд. В сабота се играат полуфиналните мечеви, а в недела големото финале во кое...

читај повеќе

ОДРЕДЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ЗА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

30.04.2014

Денеска во просториите на РФМ се одредени полуфиналните парови за Купот на Македонија. Турнирот ќе се игра на 10 и 11 мај, а дополнително ќе биде одреден домаќинот на...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ВТОРАТА ОСМИНАФИНАЛНА ГРУПА ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

13.04.2014

ЖРК Металург е победник на втората осминафинална група од Купот на Македонија. Во финалната средба нашите девојки ја совладаа екипата на Моби Дик од Охрид, со резултат 37:11...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА ОСМИНАФИНАЛНАТА ГРУПА 2 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

13.04.2014

ЖРК Металург обезбеди финале во втората осминафинална група од Купот на Македонија, откако го совлада тимот на Ѓорче, со резултат 38:18 (18:9). Иако ЖРК Металург настапи со...

читај повеќе

ПО ДРАМАТИЧНА БОРБА И ИЗВЕДУВАЊЕ НА ПЕНАЛИ, МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ СЕ ПЛАСИРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.04.2014

Исклучително драматичен натпревар проследивме вечерва во “Автокоманда“. Во борба за пласман во полуфиналето на Купот на Македонија, Металург Скопје ја победи екипата на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ФИНАЛИСТ ВО ГРУПАТА 1 ОД ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.04.2014

Екипата на Металург Скопје обезбеди финале во првата осминафинална група од Купот на Македонија. Металург Скопје ја совлада екипата на Пелистер, со резултат 33:18 (15:8), и во...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ И СЕ РЕВАНШИРА НА ПОДРАВКА

21.02.2014

Тешка борба водеа екипите на ЖРК Металург и на Подравка, на денешната средба од Регионалната лига. Победникот беше решен буквално во последната минута. На почетокот од...

читај повеќе