Куп на Македонија

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

15.05.2015

ЖРК Металург попладнево обезбеди учество во големото финале на Купот на Македонија. Во полуфиналето совладана е екипа на Пелистер, со резултат 44:19 (22:11). Натпреварот помина...

читај повеќе

ФАЈНАЛФОРОТ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ОДРЖИ ПРЕД ВИКЕНДОТ И ВО ДВЕ САЛИ

11.05.2015

Одредени се конечните термини за одигрувањето на завршните турнири во Купот на Македонија во машка и во женска конкуренција. Термините не се истите што беа проектирани...

читај повеќе

ПОЗНАТИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЖЕНИ

21.04.2015

Денеска се влечеше ждрепка за полуфиналните двојки во женскиот Куп на Македонија. Полуфинале: РК Вардар – ЖРК Вардар СЦБТ Пелистер – ЖРК Металург Исто така,...

читај повеќе

КУП НА МАКЕДОНИЈА: ЖРК МЕТАЛУРГ ГО МИНА И ОВЧЕ ПОЛЕ

10.04.2015

ЖРК Металург е победник на четврт-финалната група 1 во Купот на Македонија. Денеска, во финалето е совладана екипата на Овче Поле, со резултат 36:20 (22:7). Тоа беше уште еден...

читај повеќе

ЧЕТВРТ-ФИНАЛЕ НА КУПОТ: ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА СОВЛАДА КОЖУВЧАНКА

10.04.2015

Во рамките на четврт-финалната фаза од Купот на Македонија, ЖРК Металург ја совлада екипата на Кожувчанка, со резултат 49:20 (20:10). Лесен натпревар за вицешампионките на...

читај повеќе

ЖРК ВАРДАР СЦБТ Е ОСВОЈУВАЧ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

11.05.2014

Екипата на Вардар СЦБТ е освојувач на Купот на Македонија за 2014 година, по денешната победа над ЖРК Металург, со резултат 33:24 (14:15). Иако нашите девојки загубија со убедлива...

читај повеќе

РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ НЕ МОЖЕШЕ ПРОТИВ ЖРК ВАРДАР СЦБТ

10.05.2014

Металург Скопје очекувано ја загуби полуфиналната средба од Купот на Македонија против екипата на Вардар СЦБТ, со резултат 17:43 (4:25). Нашите девојки одиграа катастрофално...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЌЕ ИГРА ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ

10.05.2014

ЖРК Металург се пласира во финалето од Купот на Македонија, откако денеска ја совлада екипата на ЖРК Вардар со резултат 31:20 (14:12). Рамноправна борба се водеше во текот на...

читај повеќе

ЗАВРШНИОТ ТУРНИР ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЌЕ СЕ ИГРА ВО СРЦ “КАЛЕ“

06.05.2014

Завршницата од женскиот ракометен куп на Македонија ќе се одира во СРЦ Кале, претстојниов викенд. В сабота се играат полуфиналните мечеви, а в недела големото финале во кое...

читај повеќе

ОДРЕДЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ПАРОВИ ЗА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

30.04.2014

Денеска во просториите на РФМ се одредени полуфиналните парови за Купот на Македонија. Турнирот ќе се игра на 10 и 11 мај, а дополнително ќе биде одреден домаќинот на...

читај повеќе