Куп на Македонија

ЖРК МЕТАЛУРГ Е ПОБЕДНИК НА ВТОРАТА ОСМИНАФИНАЛНА ГРУПА ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

13.04.2014

ЖРК Металург е победник на втората осминафинална група од Купот на Македонија. Во финалната средба нашите девојки ја совладаа екипата на Моби Дик од Охрид, со резултат 37:11...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПЛАСИРА ВО ФИНАЛЕТО НА ОСМИНАФИНАЛНАТА ГРУПА 2 ОД КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

13.04.2014

ЖРК Металург обезбеди финале во втората осминафинална група од Купот на Македонија, откако го совлада тимот на Ѓорче, со резултат 38:18 (18:9). Иако ЖРК Металург настапи со...

читај повеќе

ПО ДРАМАТИЧНА БОРБА И ИЗВЕДУВАЊЕ НА ПЕНАЛИ, МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ СЕ ПЛАСИРА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.04.2014

Исклучително драматичен натпревар проследивме вечерва во “Автокоманда“. Во борба за пласман во полуфиналето на Купот на Македонија, Металург Скопје ја победи екипата на...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ФИНАЛИСТ ВО ГРУПАТА 1 ОД ОСМИНАФИНАЛЕТО НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

12.04.2014

Екипата на Металург Скопје обезбеди финале во првата осминафинална група од Купот на Македонија. Металург Скопје ја совлада екипата на Пелистер, со резултат 33:18 (15:8), и во...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ И СЕ РЕВАНШИРА НА ПОДРАВКА

21.02.2014

Тешка борба водеа екипите на ЖРК Металург и на Подравка, на денешната средба од Регионалната лига. Победникот беше решен буквално во последната минута. На почетокот од...

читај повеќе

ХРАБРОТО СРЦЕ Е НЕПОБЕДЛИВО

13.05.2013

На тие што однапред не отпишаа на вчерашната финална средба во Купот на Македонија, на тие што не веруваа во способноста на ЖРК Металург да ја надмине евидентната криза, им...

читај повеќе

ПЕХАРОТ ЗА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ОСТАНУВА ВО “АВТОКОМАНДА“

12.05.2013

ЖРК Металург ја совлада екипата на Вардар СЦБТ, во финалната средба за Купот на Македонија. Резултатот од натпреварот е 23:22 (13:8). ЖРК Металург ја освои својата четврта во низа...

читај повеќе

ДЕНЕСКА СЕ ИГРА ПОСЛЕДНОТО СЕЗОНСКО ДЕРБИ

12.05.2013

ЖРК Металург вчера извојува победа над екипата на Жито Прилеп и се пласира во денешното финале, каде повторно ќе се сретнеме со тимот на ЖРК Вардар СЦБТ. Тоа ќе биде седмата и...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЛЕСНО ДО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ

11.05.2013

Само што заврши полуфиналниот натпревар меѓу екипите на ЖРК Металург и РК Жито Прилеп. Лесна и убедлива победа извојуваа девојките од “Автокоманда“. Резултатот од средбата...

читај повеќе

ИЗВЛЕЧЕНИ СЕ ПОЛУФИНАЛНИТЕ ДВОЈКИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

17.04.2013

Денеска се извлечени полуфиналните двојки во Купот на Македонија. Интересно, тие се идентични со полуфиналните двојки од разигрувањето за титулата во...

читај повеќе