Куп на Македонија

ИНФАРКТ НАТПРЕВАР МЕЃУ МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И КУМАНОВО

07.04.2013

Вчерашниот куп-натпревар меѓу екипите на Металург Скопје и на Куманово ја плени публиката со својата неизвесност и драматичност. Седмерците, кои го решија победникот и...

читај повеќе

МЛАДИТЕ СИЛИ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ЛЕСНО СЕ ПРЕСМЕТАА СО ЕКИПАТА НА ЖРК ВАРДАР

06.04.2013

Во финалниот натпревар од осминафиналната група 4, во Купот на Македонија, ЖРК Металург без поголем напор ја совлада екипата на ЖРК Вардар, со резултат 40:22. Иако на клупата ги...

читај повеќе

РК МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ И ЖРК МЕТАЛУРГ СЕ ПОБЕДНИЦИ ВО ГРУПИТЕ 3 И 4 ОД ОСМИНАФИНАЛНАТА ФАЗА НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

06.04.2013

Во „Автокоманда“ се одиграа средбите од осминафиналната фаза во Купот на Македонија за жени, групи 3 и 4. По вчерашното најавено откажување на екипите на Стружанка и на Филип...

читај повеќе

ПРОМЕНА НА РАСПОРЕДОТ НА ОСМИНАФИНАЛНИТЕ СРЕДБИ ВО КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЖЕНИ

05.04.2013

Поради откажувањето на екипите на Стружанка и на Филип 107, дојде до промена на распоредот на осминафиналните натпревари во Купот на Македонија за жени, групи 3 и 4. Новиот...

читај повеќе

ОСМИНАФИНАЛЕ НА КУПОТ НА МАКЕДОНИЈА

26.03.2013

Одредени се термините за осминафиналето на Купот на Македонија. Во салата “Автокоманда“ ќе се одиграат натпреварите од 3. и од 4. осминафинални групи. Распоред: Група...

читај повеќе

ПРВЕНСТВОТО Е НАШЕ, КУПОТ Е НАШ…СЕ Е НАШЕ

13.05.2012

Автокоманда повторно слави. По освоеното првенство, ЖРК Металург го освои и Купот на Македонија, трет пат едноподруго. Ова е и трета “дупла круна“ за нашите девојки. Денес се...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ФИНАЛЕТО НА КУПОТ ЌЕ СЕ ПРЕСМЕТА СО ЖИТО ПРИЛЕП

11.05.2012

ЖРК Металург на денешната полуфинална средба во Купот на Македонија дојде до лесна победа против екипата на Гевгелија. Резултатот од средбата е 38:13 (20:8). Тоа е очекуван епилог...

читај повеќе

КОЖУВЧАНКА НИ КРИВА НИ ДОЛЖНА “НАЛЕТА“ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

07.04.2012

Средбата помеѓу двете екипи на Металург беше вистинското финале пред финале на денешниот турнир. Меѓутоа, ждрепката сакаше да биде поинаку па во финале се сретнаа...

читај повеќе

СЕСТРИНСКА ЛЕКЦИЈА НА ЖРК МЕТАЛУРГ

07.04.2012

Денес во “Автокоманда“ се играа натпревари од четвртфинале на Купот на Македонија, група 4. Ждребувањето сакаше во полуфинале да се сретнат двете екипи на Металург, РК...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ГИ ОДБРАНИ ДВЕТЕ ТИТУЛИ

08.05.2011

Шампиони на Македонија за сезона 2010/11, сме повеќе од два месеци. Победници на Купот на Македонија сме од денес. Во вечерашното финале на Купот на Македонија, ја совладавме...

читај повеќе