Куп на Македонија

КУП 2011, ПОЛУФИНАЛЕ: ЖРК МЕТАЛУРГ ГО ПРЕГАЗИ ЛЕОВ БАРТЕК

07.05.2011

Во денешните полуфинални мечеви се постигнати очекуваните резултати. ЖРК Металург, лесно го помина РК Леов Бартек, со  резултат 38:13 ( 18:50). Жито Прилеп, пак, тешко се справи со...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ, ПОБЕДНИК НА 4-ТАТА ГРУПА ВО КУП НАТПРЕВАРИТЕ

24.04.2011

ЖРК Металург е победник на групата во натпреварувањето за Купот на Македонија. Судбината сакала, во двата вчерашни дуела, нашиот суперлигаш да “наплаќа“ долгови, направени...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ, ГИ КАЗНИ ГОСТИНКИТЕ ОД БИТОЛА

24.04.2011

Во првата средба од 1/4 финалето на Купот на Македонија, во 4-тата група, ЖРК Металург се сретна со водечката екипа од БОМЕКС Прва женска лига, тимот на РК Феникс АМ од Битола....

читај повеќе