ЖРК Металург

ЖРК Металург обезбеди финале во четврт-финалната група А во Купот на Македонија

06.03.2021

Денеска во Автокоманда се одигра натпревар од четврт-финалната група А во Купот на Македонија. Се сретнаа екипите на ЖРК Шампион, во улога на домаќин, и ЖРК Металург. Нашата...

читај повеќе

ЖРК Металург го совлада силното Куманово

19.02.2021

Во пријателски натпревар, екипата на ЖРК Металург во Автокоманда го совлада силниот тим на ЖРК Куманово, со резултат 28:26 (14:13). Ова беше прв пријателски подготвителен...

читај повеќе

Одредени се групите во Купот на Македонија

15.02.2021

Денеска, во просториите на РФМ, беа одредени групите во женскиот Куп на Македонија. ЖРК Металург во својата група за противници ќе ги има екипите на Шампион, Спартак и на...

читај повеќе

Нова победа на ЖРК Металург, совладан е тимот на Спартак

22.11.2020

Во рамките на 13. коло на Женската лига во Автокоманда гостуваше екипата на РК Спартак, која на крајот ја совладавме со убедливи, 38:26 (17:13). Средбата почна со израмнета борба....

читај повеќе

ЖРК Металург славеше на гостувањето кај Гевгелија

18.11.2020

Во 12. коло на Женската лига, тимот на ЖРК Металург славеше во Гевгелија, на гостувањето кај истоимената екипа. ЖРК Металург беше подобриот тим на оваа средба и ја оправда...

читај повеќе

Стружанка го изненади тимот на ЖРК Металург во Автокоманда

15.11.2020

Во натпревар од 11-то коло на Женската лига, во Автокоманда се случи изненадувачки пораз на тимот на ЖРК Металург, кој е минимално поразен од екипата на ЖРК Стружанка. Долгата...

читај повеќе

ЖРК Металург оди во двонеделен карантин

28.10.2020

Последните тестирања потврдија присуство на коронавирус кај две ракометарки и кај двајца од нашиот стручен штаб. За жал, тоа веројатно не е и последната бројка на заболени,...

читај повеќе

ЖРК Металург убедливо го совлада Вардар

22.10.2020

ЖРК Металург брзо го преболи поразот од екипата на Куманово и во рамките на 9. коло на Женската лига му нанесе убедлив пораз на тимот на ЖРК Вардар, кој е прв во тековната...

читај повеќе

Куманово го доби дерби натпреварот во Автокоманда

16.10.2020

ЖРК Металург го доживеа својот прв пораз во тековната сезона, откако во Автокоманда го загуби големото македонско дерби со екипата на ЖРК Куманово. Гостинскиот тим беше...

читај повеќе

ЖРК Металург постигна 52 гола против екипата на РК Кузман – Вардар

09.10.2020

Во рамките на петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на РК Кузман - Вардар, кого го совлада со резултат 52:11 (25:6). На оваа среба, која...

читај повеќе