ЖРК Металург

ЖРК Металург го прегази тимот на Шампион

27.09.2020

Иако играа две екипи од горниот дел на првенствената табела, денешниот натпревар во Автокоманда, меѓу екипите на ЖРК Металург и на РК Шампион, не беше дерби средба, бидејќи...

читај повеќе

Лесна победа на ЖРК Металург во Свети Николе

26.09.2020

Во рамките на третото коло од Женската лига, екипата на ЖРК Металург извојува лесна и убедлива победа на гостувањето во Свети Николе. Екипата на Овче Поле ја совладавме со...

читај повеќе

Во драматична завршница, ЖРК Металург го совлада тимот на Чаир

20.09.2020

Во второто коло на Женската лига, ЖРК Металург ја извојува втората победа, прва на својот терен. Во драматична завршница го совладавме тимот на ЖРК Чаир, со минимални 27:26...

читај повеќе

ЖРК Металург новата сезона ја почна со убедлива победа на гостувањето кај ЖРК Пелистер

18.09.2020

Денеска официјално почна новата сезона во Женската лига. ЖРК Металург во првото коло гостуваше во Битола, каде ја совлада екипата на ЖРК Пелистер, со огромни 18 голови разлика,...

читај повеќе

Во пријателски натпревар, ЖРК Металург убедливо го порази тимот на ЖРК Вардар

12.09.2020

ЖРК Металург денеска го одигра својот трет подготвителен натпревар и ја извојува својата трета победа. По Спартак и Чаир, денеска падна и тимот на ЖРК Вардар, кого го...

читај повеќе

Познат е комплетниот распоред на натпреварите на ЖРК Металург во Женската лига

11.08.2020

Оваа сезона во Женската лига ќе настапат 13 екипи и во секое коло ќе има по една слободна. Планот е сезоната да започне на 19 или 20 септември, а есенскиот дел да трае до 20...

читај повеќе

Фото: ЖРК Металург ги почна подготовките за новата сезона

10.08.2020

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и ЖРК Металург. Актуелниот шампион на Македонија денеска го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и...

читај повеќе

ЖРК Металург собира млади таленти

18.06.2020

ЖРК Металург, кој со години е база за производство на репрезентативки во сите старосни категории, е во постојана потрага по млади таленти. Од денеска, дел од нашиот тим е...

читај повеќе

Милица Николиќ се врати во ЖРК Металург

17.06.2020

Левиот бек Милица Николиќ (20) е нова ракометарка на ЖРК Металург, со кого потпиша едногодишен договор. Милица е производ на нашите ракометни школи и во ЖРК Металург ги мина...

читај повеќе

Катастрофален пораз на ЖРК Спартак во Автокоманда

11.03.2020

Во Автокоманда денеска се одигра натпревар од 16. коло на Женската лига. Екипата на ЖРК Металург го пречека тимот на Спартак, кого на крајот и убедливо го порази. Десетина...

читај повеќе