ЖРК Металург

ЖРК Металург му даде 63 гола на тимот на Алушовски

07.03.2020

Иако бевме гости, средбата од 15. коло на Женската лига, со екипата на ЖРК Алушовски, се одигра, во Автокоманда. Овој натпревар заврши со резултат редок во ракометот, бидејќи...

читај повеќе

ЖРК Металург ја совлада Гевгелија на нејзин терен

29.02.2020

По двомесечна пауза продолжија натпреварите во Женската лига. Екипата на ЖРК Металург во рамките на 14. коло гостуваше во Гевгелија, каде ја совлада истоимената екипа со...

читај повеќе

Со гостинската победа над Овче Поле, и ЖРК Металург ги заврши обврските во 2019 година

09.12.2019

Актуелниот шампион на Македонија, ЖРК Металург, со гостинска победа над Овче Поле ги заврши обврските во 2019 година. Во Свети Николе се сретнавме со “фенерџијата“ на...

читај повеќе

Градското дерби и припадна на екипата на ЖРК Металург

01.12.2019

Во Автокоманда денеска се одигра градското дерби меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Вардар. По голема борба, победата заслужено им припадна на девојките од Автокоманда,...

читај повеќе

Висок пораз на ЖРК Металург во Куманово

17.11.2019

Во дерби натпреварот на 11. коло во Куманово се сретнаа двете досега непоразени екипи - ЖРК Куманово и ЖРК Металург. Средбата мина во знакот на домашната екипа која убедливо ги...

читај повеќе

И ЖРК Ѓорче Петров “се загуби“ во Автокоманда

10.11.2019

Македонскиот шампион, ЖРК Металург, продолжува со одличните партии, па во рамките на десетото коло на Женската лига катастрофално го порази тимот на ЖРК Ѓорче Петров, со...

читај повеќе

ЖРК Металург го “освои“ Чаир

07.11.2019

Во дерби натпревар од деветтото коло на Женската лига, ЖРК Металург ја совлада екипата на ЖРК Чаир на теренот на противникот. Најпријатното изненадување во досегашниот тек...

читај повеќе

ЖРК Металург катастрофално го порази Пелистер во Битола

24.10.2019

Во седмото коло на Женската лига, во Битола ЖРК Металург катастрофално го порази тимот на ЖРК Пелистер. Нашите девојќи славеа со дури 22 голови разлика, 23:45 (12:23). Иако се...

читај повеќе

ЖРК Металург немаше милост за ЖРК Кузман Вардар Илинден

19.10.2019

Во шестото коло на Женската лига на Македонија во Автокоманда гостуваше екипата на ЖРК Кузман Вардар Илинден. Средбата, чиј победник се знаеше и пред нејзиниот почеток, мина...

читај повеќе

ЖРК Металург победнички во Струга

13.10.2019

Во петтото коло на Женската лига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Струга, каде го совлада тимот на ЖРК Стружанка, со резултат 25:18 (15:10). Ова е петта едноподруго победа на...

читај повеќе