ЖРК Металург

И ЖРК Деспина ги остави бодовите во Автокоманда

09.10.2019

Во 4. коло на Женската лига, во Автокоманда ЖРК Металург се сретна со екипата на ЖРК Деспина. Во натпревар, кој мина во доминација на ЖРК Металург, девојките на Јуле...

читај повеќе

ЖРК Металург победнички против Спартак

07.10.2019

По кратката пауза поради репрезентативните потреби продолжи сениорското првенство на Македонија. Во третото коло од Женската лига, шампионот на Македонија, ЖРК Металург,...

читај повеќе

Уште една убедлива победа на ЖРК Металург

21.09.2019

Актуелниот шампион на Македонија, екипата на ЖРК Металург, денеска оствари уште една убедлива победа во националното првенство. Иако настапи без неколку првотимки, во...

читај повеќе

Убедлива победа на ЖРК Металург на стартот од Женската лига

19.09.2019

Денеска во Автокоманда екипата на ЖРК Металург го одигра својот прв натпревар во новата сезона на Женската лига. Наш прв противник беше екипата на Гевгелија, која ја...

читај повеќе

Заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот

08.09.2019

Со вториот убедлив пораз, заврши учеството на ЖРК Металург во ЕХФ Купот. Македонскиот шампион и во вториот натпревар со Метрако Заглебје Лубин загуби катастрофално. Повторно...

читај повеќе

Тежок пораз на ЖРК Металург

07.09.2019

Македонскиот шампион, екипата на ЖРК Металург, доживеа тежок пораз на првиот натпревар од првото коло на ЕХФ Купот. Полската екипа Метрако Заглебје Лубин не совлада со...

читај повеќе

ЖРК Металург во следните два дена ќе бие битка со Метрако Заглебје Лубин во ЕХФ-Купот

06.09.2019

Екипата на ЖРК Металург во следните два дена ќе ги одигра натпреварите од првото коло на ЕХФ Купот. Двете средби ќе се одиграат на теренот на нашиот противник, тимот на...

читај повеќе

ЖРК Металург отпатува за Пехчево

18.08.2019

По неколку дена подготовки во Автокоманда, девојките на ЖРК Металург отпатуваа за Пехчево, каде ќе ги одработат висинските и базичните подготовки. Во Пехчево ЖРК Металург ќе...

читај повеќе

ЖРК Металург одбраната на титулата ќе ја почне со мечот против Гевгелија

16.08.2019

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Женската лига. Новиот шампионат во Женската лига стартува од 14/15...

читај повеќе