ЖРК Металург

ЖРК МЕТАЛУРГ – САВЕХОФ 23:28 (12:11) / HC METALURG – IK SAVEHOF 23:28 (12:11)

19.09.2010

Во последниот натпревар, од квалификациониот турнир во Скопје, екипата на ЖРК Металург е поразена од тимот на Савехов со резултат 23:28, полувреме 12:11. И двете екипи влегоа во...

читај повеќе

БЈАСЕН ПРЕСИЛЕН ЗА МЕТАЛУРГ. / HC METALURG – BYASEN 20:26 (10:14)

18.09.2010

ЖРК Металург го доживеа вториот пораз на турнирот и ги загуби сите шанси за подобар пласман. Бјасен, сепак, испадна преголем залак за нашите ракометарки. На типично...

читај повеќе

ИЗГУБИЈА НО НЕ РАЗОЧАРАА. / “U“JOLIDON CLUJ NAPOKA – HC METALURG 29:24 (15:12)

17.09.2010

Ракометарките на ЖРК Металург се поразени во првото коло на квалификациониот турнир. Клуж Напока – ЖРК Металург 29:24, полувреме 15:12. И  покрај, наизглед,  убедливиот пораз од 5...

читај повеќе

РАКОМЕТАРКИТЕ ОТПАТУВАА ВО ВРЊАЧКА БАЊА

05.08.2010

Од денеска, па до 15 август ракометарките на Металург ќе престојуваат во Врњачка Бања (Србија) на физичките подготовки. - Според предвидената програма  до 15. август ќе...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ ЈА ДОБИ ОРГАНИЗАЦИЈАТА НА ЖЕНСКИОТ КВАЛИФИКАЦИОНЕН ТУРНИР ВО ЛШ

03.08.2010

Со својот допис од 02.08.2010 година, ЕХФ официјално потврди дека женскиот квалификационен турнир (КТ2) во ЛШ, ќе се игра од 17 до 19 септември во Скопје, во организација на ЖРК...

читај повеќе

РАКОМЕТАРКИТЕ НА МЕТАЛУРГ ПОД ПОЛНА „ПАРЕА“

30.07.2010

Статијата е преземена од “Нова Македонија“. Ракометарките на актуелниот шампион на Македонија и победник во домашниот куп, скопски Металург, веќе неколку дена засилено се...

читај повеќе

МЕТАЛУРГ ПОДНЕСЕ БАРАЊЕ ЗА ДОМАЌИН НА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ВО ЛШ

21.07.2010

Женскиот ракометен шампион на Македонија, екипата на Металург, и официјално поднесе барање до Европската ракометна федерација (ЕХФ), за организација на квалификацискиот...

читај повеќе

ТЕШКА ГРУПА ЗА МЕТАЛУРГ ВО КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЖЕНСКАТА ЛШ

21.07.2010

Девојките од Автокоманда ќе играат во групата 3 заедно со романски Клуж, норвешки Бјасен и со победникот од претквалификацискиот турнир. Мечевите ќе се играат во Скопје од 17...

читај повеќе