ЖРК Металург

Женска лига: ЖРК Металург убедлив на гостувањето кај ЖРК Пелистер

02.03.2019

Денеска продолжи натпреварувањето во Женската лига, а во рамките на 15. коло екипата на ЖРК Металург убедливо славеше на гостувањето во Битола. ЖРК Пелистер е совладан со...

читај повеќе

ЖРК Металург обезбеди полуфинале во националниот Куп

24.02.2019

Со убедливата победа на гостувањето во Свети Николе, каде го совладавме тимот на ЖРК Овче Поле, со резултат 13:60 (5:30), ЖРК металург обезбеди настап во полуфиналето на...

читај повеќе

ЖРК Металург во борба за полуфинале на националниот Куп

23.02.2019

Во текот на овој викенд ќе се одигра четврт-финалната фаза во женскиот Куп на Македонија. По подолга пауза, натпреварувачки обврски ќе има и ЖРК Металург. Место во полуфинале...

читај повеќе

Среќни новогодишни празници

01.01.2019

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометарки и ракометари, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2019-та,...

читај повеќе

Јуле Црвенкоска е прогласена за најдобар женски ракометен тренер во 2018 година

22.12.2018

Во организација на граѓанската организација ТАКТ од Скопје, а со поддршка од Стејт Департментот на САД, Европска комисија и од амбасадата на Кралството Шведска во Република...

читај повеќе

Катастрофа на ЦЕМС во Автокоманда

05.12.2018

Екипите на ЖРК Металург и на ЖРК ЦЕМС го отворија 14-тото коло на Женската лига во кое Металург влезе како првопласиран на првенствената табела. Гостинската екипа дојде со...

читај повеќе

ЖРК Металург извојува лесна победа на гостувањето во Гевгелија

19.11.2018

Во 13. коло на женската Суперлига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Гевгелија, од каде се врати со нова победа и нови три бодови. Домашниот тим поведе со 2:0, а потоа се...

читај повеќе

ЖРК Металург повторно пресилен за Вардар

10.11.2018

Во 12. коло на македонската Суперлига во Автокоманда се сретнаа екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Вардар. Средбата, која е прогласена за дерби на колото, мина во апсолутна...

читај повеќе

Во Прилеп, Деспина падна под налетот на ЖРК Металург

08.11.2018

Во рамките на 11. коло на женската Суперлига, екипата на ЖРК Металург гостуваше во Прилеп, каде го совлада тимот на ЖРК Деспина, со резултат 19:29 (9:13). ЖРК Металург на оваа средба...

читај повеќе

ЖРК Стружанка го сопре Металург

05.11.2018

Екипата на ЖРК Металург влезе во резултатска криза, откако ја загуби и втората средба во последните три кола. Подобри од нас овој пат беа ракометарките на Стружанкa, кои не...

читај повеќе