Регионална Лига

Комплетна смена на генерациите во ЖРК Металург

05.09.2017

ЖРК Металург напорно тренира и се подготвува за новата сезона, но во комплетно изменет и подмладен состав. Процесот на смена на генерациите, што почна пред две сезони,...

читај повеќе

ВИСОК ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

22.02.2015

Еден ден по големиот успех против екипата на Подравка, ЖРК Металург е убедливо совладан од домашниот состав на Крим Меркатор. Нашите девојќи, очигледно истрошени од...

читај повеќе

ПОБЕДА. ПОДРАВКА ПАДНА ПОД НАЛЕТОТ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

21.02.2015

Убави вести стигнаа од Љубљана. ЖРК Металург ја извојува својата прва победа во женската Регионална лига во тековната сезона. Совладана е екипата на Подравка, учесник во...

читај повеќе

БУДУЌНОСТ ПОДОБРА ОД ЖРК МЕТАЛУРГ, КРИМ МЕРКАТОР ОД ДАНИЛОВГРАД

22.01.2015

Вториот ден од четвртиот турнир на Регионалната лига помина во знакот на екипите на Будуќност и на Крим Меркатор. Тимот на Будуќност ја оправда фаворитската улога и ја...

читај повеќе

ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ДАНИЛОВГРАД

21.01.2015

Во првата средба од четвртиот турнир на Регионалната лига, кој се одржува во Скопје, екипата на ЖРК Металург, по голема борба, загуби од тимот на Даниловград, со резултат 18:21...

читај повеќе

НА 21-И ЈАНУАРИ ВО СКОПЈЕ СЕ ИГРА ЧЕТВРТИОТ ТУРНИР ОД КАЛЕНДАРОТ НА РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

19.01.2015

Во рамките на женското регионално натпреварување, на 21-ви и 22-ри јануари, во Автокоманда ќе се одигра четвртиот турнир, на кој учествуваат екипите на ЖРК Металург, Крим...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАГУБИ И ОД КРИМ МЕРКАТОР

18.01.2015

ЖРК Металург ја загуби и втората средба од третиот турнир на Регионалната лига. Подобра од нас беше екипата на Крим Меркатор, која не совлада со високи 22:32 (12:16). Kрим Меркатор...

читај повеќе

ПОДРАВКА ПОДОБРА ОД ЖРК МЕТАЛУРГ

18.01.2015

Во Копривница почна третиот турнир од Регионалната лига, на кој, покрај Подравка и ЖРК Металург, игра уште и екипата на Крим Меркатор. ЖРК Металург вчера се сретна со...

читај повеќе

БУДУЌНОСТ ПРЕМНОГУ СИЛНА ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

29.09.2014

ЖРК Металург со пораз го заврши учеството на првиот турнир во рамките на Регионалната лига. Сосема очекувано, загубивме од финалистот во Лигата на шампионите, екипата на...

читај повеќе

ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ПОДГОРИЦА

27.09.2014

Лош натпревар одиграа нашите девојки во првото коло на женската Регионална лига. Загубивме од екипата на Даниловград, со резултат 18:26 (8:13). За жал, не бевме ниту приближно...

читај повеќе