Регионална Лига

ЖЕНСКАТА РЕГИОНАЛНА ЛИГА ВО НОВ ФОРМАТ

10.09.2014

Женската Регионална лига (WRHL) оваа сезона ќе брои пет екипи и ќе има нов натпреварувачки формат. Дел од лигата се екипите на ЖРК Металург, на Подравка Вегета, Будуќност,...

читај повеќе

ВИСОК ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

18.04.2014

ЖРК Металург забележа висок пораз во заостанатиот натпревар од 3. коло на женската Регионална лига против екипата на Будуќност, со резултат 34:23 (19:9). Нашите девојки се држеа...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ПОБЕДОНОСНО ЈА ПОЧНА МИНИ-ТУРНЕЈАТА ВО ЦРНА ГОРА

17.04.2014

ЖРК Металург со победа ја почна мини-турнејата во Црна Гора. Во рамките на женската Регионална лига, настрада екипата на Даниловград, која доживеа вистинска катастрофа, со...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЛЕСНО СЕ СПРАВИ СО ЕКИПАТА НА ЗАГОРЈЕ

11.04.2014

ЖРК Металург полесно од очекуваното дојде до третата победа во женската Регионална лига. Во натпревар од 9. коло, нашите девојки ја совладаа екипата на Загорје, со резултат...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ И СЕ РЕВАНШИРА НА ПОДРАВКА

21.02.2014

Тешка борба водеа екипите на ЖРК Металург и на Подравка, на денешната средба од Регионалната лига. Победникот беше решен буквално во последната минута. На почетокот од...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ СО ПОРАЗ ЈА ЗАВРШИ ХРВАТСКАТА ТУРНРЈА

17.02.2014

ЖРК Металург ја загуби и втората средба од својата мини турнеја во Хрватска. Подобри од нас беа ракометарките на Локомотива Загреб, кои не совладаа со резултат 31:29 (17:16). Уште...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ГО ЗАГУБИ НАТПРЕВАРОТ ПРОТИВ ЕКИПАТА НА ПОДРАВКА

15.02.2014

ЖРК Металург на гостувањето во Копривница го загуби натпреварот од 8. коло на Регионалната лига против екипата на Подравка, со резултат 27:30 (16:18). Натпреварот, кој помина во...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ГИ ОСВОИ ПРВИТЕ БОДОВИ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

09.02.2014

ЖРК Металург денеска ја совлада црногорската екипа Даниловград и дојде до првите два бода во тековната сезона на женската Регионална лига. Црногорките допатуваа во Скопје...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ОДЛИЧНО МУ СЕ СПРОТИСТАВИ НА ФАВОРИЗИРАНИОТ ДОМАЌИН

26.01.2014

Во СРЦ “Кале“ денеска се одигра натпревар од 11. коло на Регионалната лига. ЖРК Металург гостуваше кај фаворизираниот тим на Вардар СЦБТ, учесник во втората фаза од Лигата на...

читај повеќе

В НЕДЕЛА ЖРК МЕТАЛУРГ ЌЕ СЕ СРЕТНЕ СО ВАРДАР СЦБТ

23.01.2014

По подолго време ќе видиме натпревар на ЖРК Металург. Имено, в недела ќе се одигра реванш-средба во рамки на 11. коло на Регионалната лига, против екипата на Вардар СЦБТ. Овој...

читај повеќе