Регионална Лига

ЖРК МЕТАЛУРГ ДОЖИВЕА МИНИМАЛЕН ПОРАЗ ОД ЕКИПАТА НА ЛОКОМОТИВА

19.10.2013

Ракометарките на Металург го претрпеа четвртиот последователен пораз во Регионалната лига, овојпат од екипата на Локомотива, со минимални 18-19 (5-10), во натпревар од 7.коло....

читај повеќе

ЛОШИОТ ПОЧЕТОК ЈА РЕШИ СРЕДБАТА ВО “АВТОКОМАНДА“

28.09.2013

Вчерашната средба меѓу екипите на ЖРК Металург и на ЖРК Будуќност помина во изразита надмоќ на гостинките од Црна Гора. ЖРК Металург не успеа да ја повтори играта од...

читај повеќе

ВТОР ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

09.09.2013

Во вториот натпревар од календарот на женската Регионална лига ракометарките на ЖРК Металург го забележаа својот втор пораз. Денеска подобра од нас беше екипата на ЖРК...

читај повеќе

ТЕЖОК ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

04.09.2013

ЖРК Металург го претрпе својот најтежок пораз откако се натпреварува во Регионалната лига. Во Љубљана, катастрофално сме поразени од екипата на Крим, со резултат 33:17 (16:8). Во...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЗАМИНА ВО СЛОВЕНИЈА

02.09.2013

Ракометарките на ЖРК Металург денеска заминаа во Словенија, каде на 3 септември ќе се сретнат со екипата на Крим. Овој натпревар е во рамките на женската Регионална лига,...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ Е РЕГИОНАЛЕН ВИЦЕШАМПИОН

20.05.2013

ЖРК Металург не успеа да ја изненади екипата на Будуќност и ја загуби финалната средба со убедливи 30:16 (20:8). Натпреварот е загубен на самиот почеток на средбата, кога...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА ЕЛИМИНИРА ПОДРАВКА

19.05.2013

Вистинско изненадување приредија нашите девојки на фајналфорот во женската Регионална лига, што се одржува во Тиват (Црна Гора). Совладана е екипата на Подравка, најдобриот...

читај повеќе

ПОЗНАТИ СЕ УЧЕСНИЦИТЕ НА ФАЈНАЛФОРОТ НА ЖЕНСКАТА РЕГИОНАЛНА ЛИГА

03.05.2013

По малата војна меѓу екипите на Јагодина и на Заечар, нивните меѓусебни натпревари останаа неодиграни, а екипата на Заечар, наводно поради обврски, нема да ги одигра и сите...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА СОВЛАДА ЈАГОДИНА

04.04.2013

ЖРК Металург ја совлада Јагодина и ги задржа шансите за учество на фајналфорот во женската Регионална лига. Денешниот натпревар нашите девојки го добија многу полесно од...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ГО СОВЛАДА ТИМОТ НА БИСЕРИ ПЛЕВЉА

29.03.2013

ЖРК Металург денес ја совлада екипата на Бисери Плевља, последнопласираниот тим во женската Регионална лига. Иако се очекуваше лесна победа на нашите девојки, тоа не се...

читај повеќе