Регионална Лига

ШОК ВО “АВТОКОМАНДА“. ПОДРАВКА СЕ СПАСИ СО ГОЛ ПО ИСТЕК НА ВРЕМЕТО

17.02.2013

Немаа среќа нашите девојки. Одиграа фантастично против моментално најсилната екипа во женската Регионална лига. Беа на прагот на победа против тимот на Подравка. Водевме со...

читај повеќе

НЕПРИЈАТЕН ПОРАЗ ПРОТИВ ЛОКОМОТИВА

15.02.2013

Продолжува кризата во ЖРК Металург. Веќе подолго време нашиот шампион не може да смета на својот најсилен состав. Многубројните повреди доведоа до резултатска криза....

читај повеќе

ПОРАЗ НА ЖРК МЕТАЛУРГ

21.01.2013

ЖРК Металург вечерва го загуби натпреварот против европскиот шампион, Будуќност. За жал, средбата почна со повредата на Соња Башиќ, која го повреди глуждот и веќе во втората...

читај повеќе

ВАРДАР СЀ УШТЕ Е ПЛИТОК ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

12.01.2013

ЖРК Металург извојува лесна и убедлива победа над ЖРК Вардар СЦБТ. Домашниот состав, од кој се очекуваше многу повеќе по неговите најнови засилувања, во ниту еден момент не...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЦЕЛОСНО ГО НАДИГРА ТИМОТ НА ЗАЕЧАР

26.12.2012

Вечерва во “Автокоманда“ се одигра последниот официјален натпревар во 2012 година. ЖРК Металург, во рамките на женската Регионална лига, целосно го надигра фаворизираниот...

читај повеќе

ПОДРАВКА ПРЕСИЛНА ЗА ЖРК МЕТАЛУРГ

23.12.2012

Екипата на Подравка, учесник во Лигата на шампионите и една од најсилните на нашите простори, го совлада тимот на ЖРК Металург, со резултат 32:21 (17:11). Нашите девојќи немаа многу...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ ЈА СОВЛАДА ЈАГОДИНА ПО ЖЕСТОКА БОРБА.

17.10.2012

ЖРК Металург денеска ја совлада екипата на ЖОРЈ Јагодина, во Јагодина, со резултат 19:18 (13:11). Натпреварот се одигра во рамките на женската Регионална лига. Според официјалниот...

читај повеќе

ЖРК МЕТАЛУРГ И НАТАМУ Е НАЈДОБРА ЖЕНСКА ЕКИПА ВО МАКЕДОНИЈА

27.09.2012

Откако се формира новиот состав на Вардар се создаде фама дека ЖРК Металург ги живее последните денови од својата слава. Многумина не отпишуваа, тврдеа дека е дојден крајот...

читај повеќе

ЛОКОМОТИВА ГО ИЗНЕНАДИ ЖРК МЕТАЛУРГ

16.09.2012

Во натпреварот што хрватскиот печат го прогласи за најдобар во досегашниот тек на женската Регионална лига, победата му припадна на домашниот состав. ЖРК Металург беше...

читај повеќе

ПРВА ПОБЕДА НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

09.09.2012

Нашиот шампион ЖРК Металург дојде до својата прва победа во Регионалната лига. Искористувајки го својот престој во Црна Гора, а за да ги намали своите патни трошоци, ЖРК...

читај повеќе