Регионална Лига

ОДЛИЧЕН НАСТАП НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО ДАНИЛОВГРАД

07.09.2012

Денес почна новата сезона во женската Регионална лига. Во првото коло ЖРК Металург го доби најсилниот можен противник - европскиот шампион Будуќност. Овој натпревар се...

читај повеќе

ПРЕД ПОЧЕТОКОТ СМЕ НА НОВАТА СЕЗОНА ВО ЖЕНСКАТА РЕГИОНАЛНА ЛИГА

05.09.2012

За само неколку дена почнува новата сезона во женската Регионална лига. На 7 и 8 септември, ЖРК Металург ќе ги одигра и првите две средби. Најпрво, на 7 септември со екипата на...

читај повеќе

РАСПОРЕДОТ НА ЖРК МЕТАЛУРГ ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА

03.07.2012

На состанокот на женската Регионална лига во Јагодина, меѓу другото, се одредени и стартните броеви на екипите учеснички и распоредот на натпреварите кој е направен во...

читај повеќе