Турнири / Подготовки

ЖРК Металург го совлада силното Куманово

19.02.2021

Во пријателски натпревар, екипата на ЖРК Металург во Автокоманда го совлада силниот тим на ЖРК Куманово, со резултат 28:26 (14:13). Ова беше прв пријателски подготвителен...

читај повеќе

Во пријателски натпревар, ЖРК Металург убедливо го порази тимот на ЖРК Вардар

12.09.2020

ЖРК Металург денеска го одигра својот трет подготвителен натпревар и ја извојува својата трета победа. По Спартак и Чаир, денеска падна и тимот на ЖРК Вардар, кого го...

читај повеќе

Познат е комплетниот распоред на натпреварите на ЖРК Металург во Женската лига

11.08.2020

Оваа сезона во Женската лига ќе настапат 13 екипи и во секое коло ќе има по една слободна. Планот е сезоната да започне на 19 или 20 септември, а есенскиот дел да трае до 20...

читај повеќе

Фото: ЖРК Металург ги почна подготовките за новата сезона

10.08.2020

Денеска своите подготовки за новата сезона ги почна и ЖРК Металург. Актуелниот шампион на Македонија денеска го одржа својот прв собир во Автокоманда, а потоа го одржа и...

читај повеќе

ЖРК Металург отпатува за Пехчево

18.08.2019

По неколку дена подготовки во Автокоманда, девојките на ЖРК Металург отпатуваа за Пехчево, каде ќе ги одработат висинските и базичните подготовки. Во Пехчево ЖРК Металург ќе...

читај повеќе

ЖРК Металург денеска ги почна подготовките за новата сезона

14.08.2019

Заврши летната пауза и за ракометарките на ЖРК Металург, кои од денеска ги почнаа подготовките за новата сезона. Денеска во Автокоманда се одржа првиот собир, а потоа и првиот...

читај повеќе

Сите засилувања на ЖРК Металург за новата сезона

08.08.2018

Како што кажавме, ЖРК Металург сезоната ја старува со максимални амбиции во македонското првенство, во националниот Куп, во пионерското, кадетското и во јуниорското...

читај повеќе

ЖРК Металург и официјално ги стартуваше подготовките за претстојната сезона

08.08.2018

Со денешниот прв собир во Автокоманда, ЖРК Металург и официјално ги стартуваше подготовките за претстојната сезона. Присуствуваа сите расположливи ракометарки, а новиот ЖРК...

читај повеќе

ЖРК Металург утре ги почнува подготовките за новата сезона

07.08.2018

Два дена после машкиот тим, своите подготовки ќе ги почне и ЖРК Металург, чиј прв тренинг е закажан за утре, со почеток во 15.30 часот. Подготовките ќе се одвиваат во Скопје, а ќе...

читај повеќе

ЖРК Металург победник на турнирот во Ѓаковица

08.03.2018

Вчера и денеска, ЖРК Металург учествуваше на “8-мартовскиот“ ракометен турнир во Ѓаковица (Косово), каде, покрај нашата екипа, настапија и РК Шкипоња од Косово, ЖРК Никшиќ од...

читај повеќе