Деспина е четврт-финалниот противник на ЖРК Металург во Купот на Македонија

04.04.2018 13:08

Осумте екипи, кои се натпреваруваат во македонската женска Суперлига, се пласирани во четврт-финалната фаза на Купот на Македонија, во која двојките се одредени според досегашниот тек на првенството на Македонија.

.

Четврт-финални двојки:

Овче Поле – Вардар
Гевгелија – Пелистер
Деспина – Металург
Куманово – Вардар јуниор

.

Домаќини на овие натпревари се сите првонапишани екипи, што значи дека ЖРК Металург ќе и гостува на екипата на Деспина.

Четирите победници на четврт-финалните групи ќе обезбедат учество на фајнлфор-турнирот што ќе се игра на 19 и на 20 мај 2018 година.

 

 

Прочитано 139 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


3 + = 10