ДЕВОЈЧИЊАТА ОД НАШИТЕ ЛЕТНИ ШКОЛИ УЧЕСТВУВАА НА ТУРНИР ВО ОХРИД

24.06.2013 18:49

baner - vesti_resize

Викендов во Охрид се одржа ракометен турнир, на кој Металург настапи со три екипи. „Првиот“ тим на Металург, предводен од тренерот Јуле Црвенкоска, го освои бронзениот медал победувајќи го тимот на Боними, со резултат 7-6, во малото финале.

Останатите две екипи натпреварите на ракометниот турнир ги завршија во првото коло и безрезервно го поддржуваа „првиот“ тим.

Во полуфиналето девојчињата на Металург претрпеa пораз од тимот на Гого, кој во финалето ја совлада Стружанка со резултат 9-4.

Фотогалерија:

Прочитано 205 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 6 = 3