ЕЛЕНА ЃОРЃИЕВСКА ГИ ЗАСИЛИ РЕДОВИТЕ НА БАЈА МАРЕ

04.03.2014 23:33

baner - vesti_resize

Репрезентативката на Македонија и поранешна ракометарка на ЖРК Металург, левиот бек Елена Ѓорѓиевска (23), на крајот од сезоната ќе ја напушти екипата на Будуќност и ќе ги засили редовите на романската екипа Баја Маре. Договорот има важност до јуни 2015 година.

Баја Маре создава силен состав за следната сезона и веќе ги има потписите на Александра До Насименто, Камила Ерем, Валентина Елисеи и Барбара Аринхарт.

Прочитано 281 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 1 = 3