И МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ ЌЕ СТАРТУВА СО ПОДГОТОВКИТЕ

23.07.2012 18:45

РК Металург Скопје ќе стартувава со подготовките во сабота, 28 јули, со почеток во 09.00 часот. Најпрво, во сала “Автокоманда“ тренерот Симовски Симе ќе одржи состанок со ракометарките а потоа ќе се одржи и првиот тренинг.

Првата фаза од подготовките екипата на Металург Скопје ќе ја одработи во Скопје. Тренинзите ќе се изведуваат во салата “Автокоманда“ и падините на Гази Баба. Според програмата, првите неколку дена ќе се тренира по еднаш а потоа по два пати на ден. Во првата фаза се предвидени и неколку контролни натпревари.

Прочитано 11 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


+ 9 = 15