ИРФАН СМАЈЛАГИЌ ЈА ПРЕЗЕДЕ ЕКИПАТА НА ЛОКОМОТИВА ЗАГРЕБ

13.03.2014 16:54

baner - vesti_resize

Ирфан Смајлагиќ е новиот тренер на екипата на Локомотива Загреб, а доаѓа на местото на Ненад Шоштариќ, кој ја водел екипата во последните пет години.

Смајлагиќ во текот на својата кариера бил асистент на Лино Червар на клупата на хрватската репрезентација, ги водел сите млади репрезентации, бил селектор на Египет, тренер на Босна и на Замет. Ангажманот во Локомотива е неговиот прв контакт со женскиот ракомет.

Прочитано 124 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


+ 7 = 13