ИРИНА НИКИТИНА ЈА ЗАСИЛИ ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

03.07.2013 22:52

baner - vesti_resize

Рускињата Ирина Никитина (23) е петтото и последно засилување во екипата на Будуќност, соопшти клубот од Подгорица. Никитина игра на позиција среден бек и доаѓа од екипата на Лада Толјати, каде помина седум сезони. Никитина и Будуќност потпишаа двегодишен договор.

Пред Никитина во Будуќност дојдоа и: Романката Кристина Неагу, Полјакињата Кинга Биздра, Данкињата Камила Далби и Maрта Ждериќ од Хрватска.

 

Прочитано 181 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 2 = 7