Извлечени се полуфиналните двојки во Купот на Македонија

18.03.2021 13:58

Денеска во просториите на РФМ се извлечени полуфиналните двојки во националниот Куп.

Екипата на ЖРК Металург за противник го доби тимот на актуелниот бранител на Купот – ЖРК Куманово, а победникот од овој меч за титулата ќе се бори со победникот од втората полуфинална пресметка меѓу екипите на Вардар и на Чаир.

.

Полуфинални двојки:

ЖРК Вардар – ЖРК Чаир

ЖРК Куманово – ЖРК Металург

.

Натпреварите од завршниот турнир ќе се играат на 8 и на 9 мај, а за местото каде ќе се играат ќе се решава дополнително.

Прочитано 51 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 5 = 2