ЈЕЛЕНА ТРИФУНОВИЌ ПОТПИША ЗА ПОДРАВКА ВЕГЕТА

24.05.2013 15:40

baner - vesti_resize

Левиот бек Јелена Трифуновиќ (22) никако да се задржи повеќе од една сезона во некој тим. Некогашниот најдобар стрелец на српската Суперлига, на свои 17 и 18 години, секоја сезона е член на друга екипа. По Јагодина и една бледа сезона во ЖРК Металург, Трифуновиќ се префрли во Будуќност. Веб-страницата на екипата на Подравка Вегета објави дека, за време на фајналфорот на Регионалната лига во Тиват, потпишан е договор со Трифуновиќ. Не е наведена временската валидност на договорот.

Прочитано 219 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


− 4 = 3