Комплетни резултати од шестото коло на женската Суперлига. Табела

12.10.2018 13:20

Зад нас е шестото коло на женската ракометна Суперлига. ЖРК Металург, со победата над ЖРК Пелистер, и натаму има 100 % ефект и е единствената екипа со шест едноподруго победи. По поразот на ЖРК Куманово во мечот со ЖРК Стружанка, ЖРК Металург сега има пет бодови предност во однос на најблиските ЖРК Вардар и ЖРК Куманово.

.

Резултати од 6. коло:

ЖРК Металург – ЖРК Пелистер  30:24 (20:9)

ЖРК Вардар – ЖРК Гевгелика  31:22 (17:12)

ЖРК Овче Поле – ЖРК Спартак  18:34 (8:16)

ЖРК Деспина – ЖРК ЦЕМС  34:31 (13:16)

ЖРК Стружанка – ЖРК Куманово  21:20 (7:8)

Табела:

Следно коло:

13.10.2018 ч., 11.00 ч.:  ЖРК Спартак – ЖРК Металург

13.10.2018 ч., 13.00 ч.:  ЖРК ЦЕМС – ЖРК Вардар

13.10.2018 ч., 13.30 ч.:  ЖРК Куманово – ЖРК Овче Поле

13.10.2018 ч., 19.30 ч.:  ЖРК Гевгелија – ЖРК Стружанка

14.10.2018 ч., 18.30 ч.: ЖРК Пелистер – ЖРК Деспина

Прочитано 143 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


2 + 5 =