ЛОКОМОТИВА ГО ИЗНЕНАДИ ЖРК МЕТАЛУРГ

16.09.2012 22:23

Во натпреварот што хрватскиот печат го прогласи за најдобар во досегашниот тек на женската Регионална лига, победата му припадна на домашниот состав. ЖРК Металург беше претставен како фаворит на средбата, но Локомотива како тим победи со својата храброст.

Натпреварот, кој во целина беше рамноправен, го реши раното водство на домашната екипа, кое се одржуваше до самиот крај на средбата.

Загреб. Сала: „Дом на спортовите“. Гледачи: 300

ЖРК Локомотива – ЖРК Металург   25:21 (14:11)

ЖРК Локомотива: Разум, Смиљаниќ, Божовиќ, Оштарјаш 2, Kрсник 5, Maрковиќ, Галиќ, Билоглав, Koжњак 8, Jaнковиќ 8, I. Mилиќ 1, Превендар, Дебелиќ 1, Лето, Буковина и Пољак.         Седмерци: 0/1.        Исклучувања: 16 минути    Црвен картон: Крсник и Кожњак.

ЖРК Металург: Aндрејева, Иаломитеану, Meчевска, Гроздановска, Keрамитчиева, Ѓорѓиевска, Бајрамоска 2, Десподовска, Пецевска 4, Mладеновска, Николовска 4, Башиќ 4, Mилачиќ 3, Васчук 4, Ристовска и Митрова.      Седмерци: 5/8.      Исклучувања: 8 минути.

Судии: Maриќ и Maшиќ од Србија.

Прочитано 6 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


2 + = 3