ЛОШ ДЕН ЗА МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ

10.05.2012 23:21

Екипата на Металург Скопје го загуби плеј оф натпреварот во Куманово од истоимената екипа со резултат 30:24  (17:12). За жал нашите девојки повторно имаа лош ден и не прикажаа скоро ништо од онаа игра која ги краси во последно време.

Сем почетното водство од 1:0, во текот на целиот натпревар предноста беше на страна на домашната екипа која заслужено ги освои бодовите.

ЖРК Куманово – РК Металург Скопје   30:24 (17:12)

РК Металург Скопје: Петковска, Јаневска, Каранфиловска, Трајковска 1, Гакидова 5, Ѓоргиевска 4, Тодоровска, Крстевска, Ливриниќ, Стојковска 1, Керамитчиева 6, Бебиќ 1, Величковска 5 и Ристовска 1.

Прочитано 6 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


8 + = 12