МАРТА ЖДЕРИЌ ПОТПИША ЗА ЕКИПАТА НА БУДУЌНОСТ

20.05.2013 22:12

baner - vesti_resize

Голманката на хрватската репрезентација и на екипата на Подравка, Марта Ждериќ (23), на крајот на сезоната заминува во редовите на Будуќност. Перспективната голманка во иднина треба да ја замени Клара Волтеринг, која по завршувањето на идната сезона ќе замине од екипата на Будуќност.

Ждериќ потпиша двегодишен договор и е третото засилување за следната сезона, по Камила Далби и Кинга Биздру.

Прочитано 134 пати

(0) Readers Comments

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *


7 − 3 =